1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Yüksek Çözünürlüğe Sahip Monitörlerde AutoCAD Kullanıcı Arayüzü Sorunları

Monitörler gittikçe büyüdüler ve artık çok yüksek çözünürlüğe sahipler. Bu da AutoCAD simgelerinin ve etiketlerinin çok küçük görünmesine neden oluyor. Şayet Windows’un görüntü ayarlarına aşinalığınız varsa, muhtemelen yazıların daha büyük görüntülenmesini sağlamaya çalışıyorsunuz.

Kötü haber ise, AutoCAD’in yüksek çözünürlüklü monitörlerde düzgün çalışmaması. 2000 dpi çözünürlükten yüksek çözünürlüğe sahip monitörlerde AutoCAD’in kullanıcı ara yüzü elemanlarının metinlerinde sorunlar meydana geliyor. Ne olduğunun görülmesi için bu güzel bir örnek olacaktır: AutoCAD’in Bazı Paletlerinde Oluşan Yazıların Üst Üste Binme Sorununu Giderme

Autodesk’in önerdiği çözümü ise,  Autodesk’in Yazı karakter yüzü “font” ebatını geri % 100 olarak ayarlayın veya DPI ölçeklendirmesini devre dışı bırakın isimli makalesinde bulabilirsiniz.

Aşağıdaki şekilde görüldüğü üzere, AutoCAD 2016 da Başlangıç “Start” sekmesini ve Yardım “Help” pencerelerini görüntülemede bir hata bulunuyor. Bu sekme ve pencereler Windows 8.1’de düzgün olarak görüntülenmeyebiliyorlar.

Sekil-01

Autodesk bu sorunu çözmek için bir düzeltme paketi yayımladı; bu paketi buradan indirebilirsiniz: AutoCAD’in 2016 sürümünde düzgün görüntülenmeyen Başlangıç sekmesi ve Yardım pencereleri.

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.