Yıkılmış Elemanlar Hakkında

Yıkma “Demolish” aracını kullanarak öğeleri o anki geçerli (aktif) fazda (aşamada) yıkılmış olarak işaretleyin.

Şayet bir görünüşte bir öğeyi yıkarsanız, aynı faza (aşamaya) sahip tüm görünüşlerde o öğe kaldırılmış olarak işaretlenir. Bir öğeyi yıktığınızda, o öğenin görünümü görünüş için faz filtresi ayarına göre değişir.

Örneğin, şayet görünüşe Demo + Yenileri Göster faz (aşama) filtresini uygularsanız, yıkılan öğeler siyah kesikli çizgiler olarak görüntülenir.

Şayet bu faz (aşama) filtresinde yıkılmış öğelerin görünümünü kapatırsanız, yıkılmış öğeler tıklatıldığında görünüşte gizlenir.

Not: Şayet aynı fazda (aşamada) bir öğe oluşturup yıkarsanız, bu öğe geçici bir öğe olarak kabul edilir. Faz filtresinin geçici elemanlar ayarına göre görünüşte görüntülenir.

ÖRNEK

Aşağıdaki şekillerde, faz (aşama) filtresi mevcut öğelerin mavi renkli düz çizgiler olarak ve yıkılan öğelerin kırmızı renkli kesik kesik çizgiler olarak görüntülendiğini belirleyen bir görünüş gösterilmektedir.

Yıkımdan önceki görünüş; mevcut öğeler mavi renkli düz çizgiler olarak görüntülenmiştir.

Yıkım sonrası görünüş; yıkılmış öğeler kırmızı renkli kesik kesik çizgiler olarak görüntülenmiştir.

YAPISAL ÖRNEK

 

 

Yıkılmış duvarlar kırmızı renkte görüntülenir.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Nesne Stilleri için Alt Kategoriler Hakkında

Bir model öğeleri kategorisindeki ayrık geometrinin görünürlüğünü ve grafiklerini kontrol etmek için, alt kategoriler “subcategories“ …

Bir cevap yazın

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.