1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Yapıştırılmış Elemanları Düzenleme

Yapıştırılmış Elemanları Düzenle “Edit Pasted Elements“ aracı, yapıştırma işlemi tamamlanmadan önce öğeleri taşımanıza veya değiştirmenize olanak tanır.

Yapıştırma işlemi sırasında, yapıştırılan öğelerin yerleşimini hassaslaştırmanız, yapıştırılan bina bileşenlerinin üzerinde bulundukları ana taşıyıcı öğeleri yeniden tanımlamanız veya yapıştırılan öğeler için yeni referanslar belirlemeniz gerekebilir.

  1. Panodan bir veya daha fazla öğe yapıştırın.
  2. Düzenleme | <Elemanlar> “Modify | <Elements>” sekmesi içerisinde > Yapıştırılanları Düzenle “Edit Pasted” panelinde >  Yapıştırılmış Öğeleri Düzenle “Edit Pasted Elements” [  ] komut simgesine tıklayın.

Çizim alanında Yapıştırılanları Düzenle “Edit Pasted“ paneli görüntülenir. Yeni yapıştırılan öğeler, tanımlanan seçim renginde görüntülenir ve bu öğeleri taşıyabilmeniz için seçildiğini gösterir. Çizim alanındaki diğer öğeler Yapıştırılanları Düzenleme “Edit Pasted” modunda değiştiremeyeceğinizi gösteren gri renkte görüntülenir.

Örnek

Yapıştırılanları Düzenle “Edit Pasted“ modundayken, belirli öğelerin seçimini kaldırabilir ve ilave öğeler seçebilirsiniz. (Seçimi kaldırılan öğeler siyah, seçili öğeler mavi [veya tanımlanan seçim rengi] olarak görüntülenir.) Bu araç, yapıştırılan tüm öğeleri taşımadan belirli bir öğeyi taşımanıza olanak sağlar. Yapıştırılan bir öğeyi taşıdıktan sonra, seçimini kaldırabilir ve ardından istediğiniz konuma taşımak için başka bir öğe seçebilirsiniz.

  1. Yapıştırılanları Düzenle “Edit Pasted“ paneli kullanılabilir araçları görüntüler. Bu araçları aşağıdaki gibi kullanın:
    • Seçilileri Sonlandır “Finalize Selected”: seçili olan öğelerin yerleşimini sonlandırır. Öğeler gri renkte görüntülenerek Yapıştırılanları Düzenle“Edit Pasted“ modunda artık değiştirilemeyeceğini gösterir. Siyah görünen yapıştırılan öğeleri taşımaya veya değiştirmeye devam edebilirsiniz.
    • Tümünü Seç “Select All”: yapıştırılan tüm öğeleri seçer, böylece bunları taşıyabilir veya değiştirebilirsiniz.
  2. Yapı bileşenleri için üzerinde bulundukları ana taşıyıcı öğeleri yeniden tanımlamak, yerleşimi hassaslaştırmak için izleme ölçülerini etkinleştirmek veya diğer işlemleri gerçekleştirmek için, gereken diğer araçları kullanın.
  3. Yapıştırma işlemini tamamlamak için, Bitir “Finish” [ ] komut simgesine tıklayın.
  4. Yapıştırma “Paste” modundan çıkmak ve yapıştırılan öğeleri çizimden kaldırmak istiyorsanız, Düzenleme | <Elements> “Düzenleme | <Elemanlar “Modify | <Elements>” sekmesi içerisinde >sekmesi içerisindeki > İptal “Cancel” [ ] komut simgesine tıklayın.

Yapıştırılan öğeler siyah olarak görüntülenir. İlaveten, Yapıştırılanları Düzenle “Edit Pasted“ modunda çizim alanında gri görünen diğer öğeler siyah olarak görüntülenir.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.