1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Windows Kütüğünü “Registry” Düzeltme-Bir DWG Dosyasına Çift Tıklandığı Zaman AutoCAD Programını Açma

Şayet bilgisayarınıza DWG dosyalarını açabilen birden fazla program kurduysanız, AutoCAD programının DWG dosyalarını açmak için varsayılan program olmaması sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bir DWG dosyasına çift tıkladığınız zaman, dosyanızı AutoCAD yerine başka bir program açabilir. Bu program TrueView, Inventor veya bilgisayarınızda kurulu başka bir program olabilir.

Autodesk’in   DWG dosyalarının AutoCAD ile ilişkilendirilmesi ile ilgili makalesine buradan ulaşabilirsiniz. Fakat bu çözüm her zaman çalışmıyor. Bu çözümün işe yaraması için, Windows Kayıt defterini “Windows Registry” düzenlemeniz gerekmektedir.

Sekil-01

Öncelikle Kütüğünüzü “Registry” Yedekleyin!

Kütüğü “Registry” değiştirmeden önce bir yedeğini yaratmak her zaman iyi bir uygulamadır.

Klavyenizdeki Windows tuşuna (klavyedeki  Windows logosuna sahip tuş) basın ve run yazdıktan sonra Enter tuşuna basın. Aşağıdaki şekilde görüldüğü üzere Windows Çalıştır “Run” penceresini açacaktır. Bu pencerede REGEDIT yazın ve Enter tuşuna basın.

Sekil-02

Windows Kütük “Windows Registry” düzenleyicisinde, HKEY_CURRENT_USER öğesine sağ tıklayın ve açılan menüden Ver “Export” seçeneğini seçin. Kütüğünüzü istediğiniz bir konuma kaydedin.

Sekil-03

Şayet sonraki işlemlerinizden sonra bir şeyler ters giderse, eski kütüğünüzü geri yüklemek için, sadece kaydetmiş olduğunuz bu kütük dosyasına çift tıklayabilirsiniz.

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.