1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Windows Gezgininde “Windows Explorer” AutoCAD Bilgisi

Windows Gezginine “Windows Explorer”, şirketinizde veya projenizde neler olup bittiğini takip etmeye çalışmanızda yardımcı olabilecek bazı çok temel AutoCAD bilgilerini ekleyebilirsiniz.

Çizim dosyanızın hangi AutoCAD sürümü ile yaratıldığını hiç merak ettiniz mi? O an kullandığınız AutoCAD sürümünden daha yeni bir sürüm ile yaratılmış bir dosyayı açmaya çalışırken uyarı üstüne uyarı alıp; sonunda o dosyayı açamayıp vaz geçtiğiniz oldu mu?

Bu makalemde anlatacaklarım tam da ihtiyacınız olan şey olabilir.

Bir Windows Gezgini sütununa DWG Yaratma Yazılımı ismini ve sürümü ekleyebilirsiniz.

O anki geçerli (aktif) oturumunuzda, Windows Gezgininde sütun başlığını sağ tıklayın.

Yukarıdaki şekilde görüldüğü gibi aşağı açılır bir onay kutusu açılacaktır – Daha Fazla … “More… “ seçeneğini seçin. Bu bir iletişim kutusu açacaktır.

DWG Yaratıcısı İsmi “DWG Creator Name” ve DWG Yaratıcısı Sürümü “DWG Creator Version” işaretleme kutularını işaretleyin. Bu öğeleri bulmak için, listeyi aşağı kaydırmanız gerekebilir. Ekranda yukarıda gösterilen öğelerden daha aşağıda olabilirler.

Bu öğeleri seçerek; yanlarındaki işaretleme kutularını işaretleyip değişiklikleri kaydettikten sonra, Windows Gezgini “Windows” Explorer” penceresine eklenen yukarıdaki şekilde gösterilen sütunları göreceksiniz. Bu sütunlar, o çizim dosyasının en son kaydedildiği sürümü ve sürüm numarasını gösterecektir (bunun ne işimize yarayacağından emin değilim).

Şayet ileride açacağınız tüm Windows Gezgini “Windows Explorer” görünümlerinde de bu iki sütunu görmek istiyorsanız, Klasör Seçenekleri “Folder Options” iletişim kutusunu açın ve Görünüm “View” sekmesini seçtikten sonra,  Tüm Klasörlere Uygula “Apply to All Folders” düğmesine tıklayın.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.