1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Vektörleştirme Öğreticisi

Bu öğretici, tarama “raster” verilerini standart AutoCAD vektör nesnelerine dönüştürmek için, AutoCAD Raster Design araç setini nasıl kullanacağınızı gösterecektir. Bu öğreticideki alıştırmalarda aşağıdaki vektör nesnesi türleri oluşturulur:

  • Çizgiler “Line”
  • Çemberler “Circle”
  • Çok satırlı Yazılar “Multiline text”
  • Tek satırlı Yazılar “Single Line text”
  • 2B Sürekli Çizgiler “2D polyline”
  • Yüksekliğe sahip 2B Sürekli Çizgiler (konturlar) “2D polyline (contours)”
  • 3B Sürekli Çizgiler “3D polyline”

Ayrıca, vektör nesnelerinin nasıl çizildiğini ve temel katman yönetimini kontrol etmek için, AutoCAD Raster Design araç seçenekleri ve ayırma tablolarının nasıl kullanılacağını da öğreneceksiniz.

Not: Tarama “Raster” dönüştürme için yalnızca iki tonlamalı “bitonal” imajlar (resimler) kullanılabilir. Şayet gri tonlamalı veya renkli görüntüler kullanıyorsanız, lütfen Alıştırma E6: Gri Tonlamalı İmajları (Resimleri) İki Tonlu İmajlara (Resimlere) Dönüştürme veya Alıştırma E12: Renkli İmajları (Resimleri) İki Tonlu İmajlara (Resimlere) Dönüştürme makalesine bakın.

Bu Bölümdeki Konular

Bu alıştırmada, vektörleştirme araçları için seçenekleri nasıl ayarlayacağınızı ve temel tarama “raster” geometrisini vektör varlıklarına nasıl dönüştürebileceğinizi öğreneceksiniz.

Bu alıştırmada, çok satırlı metin paragraflarını (örneğin inşaat notları) veya tek metin satırlarını vektör sürümleriyle nasıl değiştireceğinizi öğreneceksiniz.

Bu alıştırmada, seçilen tarama “raster” güzergahını otomatik olarak takip eden FOLLOWER komutuyla nasıl çalışılacağını öğreneceksiniz.

Bu alıştırmada, AutoCAD Dinamik Veri giriş veri istemlerini (uyarılarını) kullanarak, çizgileri büyük bir hassasiyetle nasıl vektörleştireceğinizi öğreneceksiniz.

Bu alıştırmada, tarama “raster” çizgileri vektöre dönüştürürken çizgilerin katmanlara atanmasını kontrol etmek için, ayırma tablolarının nasıl kullanılacağını öğreneceksiniz.

Bu alıştırmada, tarama “raster” konturunu yüksekliğe sahip bir vektör sürekli çizgisine “polyline” dönüştürmek için, kontur izleyicisini kullanmayı öğreneceksiniz.

Bu alıştırmada, vektörler tarafından tanımlanan bir güzergahı izleyerek yüksekliklere girme yolunda nasıl duracağınızı öğreneceksiniz.

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.