Uç Uca Bitişik Öğeleri Taşıma

Ortak bir ucu paylaşan birleştirilmiş (uç uca olan) öğeleri birleştirmeyi bozmadan aynı anda taşıyabilirsiniz. Bunu yapmak için, bir sürükleme denetimi kullanın veya içerik menüsünde bir seçenek belirleyin.

Bu özellik duvarlar, çizgiler, kirişler, çerçeveler ve çizgi tabanlı aileler için kullanılabilir.

Aşağıdaki şekildeki imaj, ortak uç birleşimiyle birlikte hareket eden 3 duvarı göstermektedir.

Yalnızca seçilen birleştirilmiş öğeler taşınır. Bir birleştirmenin parçası olan seçilmemiş öğeler, hareket ettirildiğinde birleşimden ayrılırlar. Bunun istisnası, kirişlere bağlanmış çerçevelerdir. Çerçeveler her zaman birleştirildikleri kirişlerle birlikte hareket eder.

  1. Birleşmenin üyesini sağ tıklayın ve açılan kısa yol menüsünden Birleştirilmiş Öğeleri Seç “Select Joined Elements“ seçeneğini seçin.
  2. Çizim alanında sürüklemeyi bitir kontrol simgesini tıklayın veya sağ tıklayıp açılan kısa yol menüsünden Ucu Sürükle “Drag End” seçeneğini seçin.

Not: Kontrolün ismi ve açılan kısa yol menüsü seçeneği, taşıdığınız öğenin türünü belirtir (Duvar Ucunu Sürükle “Drag Wall End”, Yapısal Çerçeve Bileşeni Ucunu Sürükle “Drag Structural Framing Component End” vb.).

  1. Birleştirmeyi istenen konuma sürükleyin.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Kompozit Duvarların Yönünü Çevirme

REVIİT’te bir duvarın yönü (iç/dış yüzü) yerleştirilirken veya yerleştirildikten sonra değiştirilebilir. Duvar, duvarın konum çizgisi …

Bir cevap yazın

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.