Tasarım Seçenekleri

Bina modelindeki alternatif tasarımları keşfetmek için tasarım seçeneklerini kullanın. Aynı proje dahilinde, modelin farklı bölümleri için birden fazla seçenek geliştirebilirsiniz. Bunun için:

Yönetim “Manage “ sekmesi içerisinde > Tasarım Seçenekleri “Design Options“ panelinde > Tasarım Seçenekleri “Design Options” [  ] komut simgesine tıklayın.

Örneğin, aşağıdaki şekilde görüldüğü üzere, aynı bina modelindeki farklı çatı stillerini ve farklı bina girişlerini belirlemek için tasarım seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Bu Bölümdeki Konular

Tasarım seçenekleriyle bir ekip, tek bir proje dosyasında bina bileşenlerini ve odalarını geliştirebilir, değerlendirebilir ve yeniden tasarlayabilir.

  • Tasarım Seçenekleri İş Akışı

Bina modeliniz için tasarım seçenekleri kümesi geliştirmek için, bu iş akışını kullanın.

REVİT programındaki tasarım seçeneklerini anlamak için özel görünüş ve etkin seçenek gibi terimleri inceleyin.

Tasarım seçeneklerini uygularken bu stratejileri göz önünde bulundurun.

Bir tasarım seçeneği seti, belirli bir tasarım problemi için olası çözümlerin bir koleksiyonudur. Her tasarım seçeneği seti bir birincil seçeneği ve bir veya daha fazla ikincil seçeneği içerir.

Alternatif tasarımları keşfetmek için iki farklı seçenek içeren bir seçenek seti oluşturun.

Bir tasarım seçeneği seti oluşturduğunuzda, REVİT programı otomatik olarak birincil bir seçenek oluşturur. Sete bir veya daha fazla ikincil tasarım seçeneği eklemek için bu prosedürü kullanın.

Bu bölümdeki konular tasarım seçeneklerinde nasıl değişiklik yapılacağı ve bu seçeneklerle nasıl çalışılacağını açıklamaktadır.

Bir tasarım seçeneği kümesi oluşturduğunuzda, REVİT programı varsayılan olarak tüm proje görünüşlerinde ana modeli ve birincil seçeneği görüntüler.

Bu bölümdeki konular, tasarım seçenekleriyle çalışmak için önemli yönergeleri ve gereksinimleri açıklamaktadır.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Nesne Stilleri için Alt Kategoriler Hakkında

Bir model öğeleri kategorisindeki ayrık geometrinin görünürlüğünü ve grafiklerini kontrol etmek için, alt kategoriler “subcategories“ …

Bir cevap yazın

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.