1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Tasarım Seçenekleri Hakkında

Tasarım seçenekleriyle bir ekip, tek bir proje dosyasında bina bileşenlerini ve odalarını geliştirebilir, değerlendirebilir ve yeniden tasarlayabilir.

Bazı ekip üyeleri bir lobi varyasyonu gibi belirli seçenekler üzerinde çalışabilirken, ekibin geri kalanı ana modelle devam eder.

Tasarım seçenekleri karmaşıklığa bağlı olarak değişebilir. Örneğin, bir tasarımcı başlangıç tasarımları için alternatifleri veya bir çatı için yapısal sistemleri araştırmak isteyebilir. Tasarım seçenekleri, proje ilerledikçe daha odaklanmış ve basitleştirilmiş olma eğilimindedir. Bunlar tipik olarak aşağıdaki gibi kullanılır:

  • Başlangıç tasarımını değiştirme
  • Odalar veya mobilyalar için farklı düzenleri keşfetme
  • Farklı pencere yapılandırmalarını deneme
  • Sürdürülebilir tasarım alternatifleri geliştirme

Proje geliştikçe çoklu tasarımları keşfetmek için tasarım seçeneklerini kullanabilirsiniz. Tasarım sürecinde istediğiniz zaman, birden fazla tasarım seçeneği setine sahip olabilirsiniz. Genellikle, her tasarım seçeneği seti belirli bir sorunu veya alanı ele alır. Örneğin, bir çatı terası için bir pergola ve güneşlik olanaklarını keşfetmek için, birden fazla çatı tasarımına sahip çatı kaplama (Güneş Koruyucu veya Panjur) isimli bir seçenek seti oluşturabilirsiniz. Buna ek olarak, birden fazla yapısal tasarıma (Destekler veya Kirişler) sahip Çatı Yapısı isimli bir seçenek seti oluşturabilirsiniz. Nihai tasarım seçildikten sonra, seçilen tasarım seçeneklerini ana modele dahil edebilir ve alternatifleri kaldırabilirsiniz.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.