1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Taranmış Çizimleri Temizleme Eğitimi

Bu eğitim, taranmış kağıt çizimlerindeki imajları (resimleri) temizlemek için, AutoCAD Raster Design araç setini nasıl kullanacağınızı öğretecektir.

Taranmış kağıt çizimlerinde taranan imajlarla (resimlerle) ilgili sıklıkla aşağıdaki sorunlar vardır:

  • Negatif veya planlardan taranan imajlar (resimler) koyu renkli arka planlara ve okunması zor ışık çizgisine sahiptir.
  • İmajlar (Resimler) ters çevrilmiş; böylece metinler baş aşağı veya geriye doğru olur.
  • İmajlar (Resimler) kirli veya soluk olup; orijinal çizimlerden benekler gösterebilir.
  • Belgeler tarayıcıdan beslenirken eğri veya eğilmiş olabilir.
  • İmajlar (Resimler), belki de önceki çoğaltma işlemleri (örneğin, bir kopyanın bir kopyası) aracılığıyla ortaya konan taranan belgenin kendisindeki bozulmayı yansıtan şekilde bozulmuş olabilir.
  • İmajlar (Resimler), okunması zor kaba bir çizgi çalışması içerebilir.
  • İmajlar (Resimler), orijinal çizimdeki kırışıklıklar, lekeler ve yırtılmalardan kaynaklanan sorunlar içerebilir.

AutoCAD Raster Design araç seti temizleme yardımcı programları, görüntü işleme filtreleri ve düzenleme araçları bu sorunlara yöneliktir. Bu eğitimdeki alıştırmalar, bu araçların taranan çizimlerinizden oluşturulan imajların (resimlerin) kalitesini artırmak için nasıl kullanılacağını gösterecektir.

Daha sonra öğreticiler, tarama (imaj) “raster” öğelerini düzenleyerek veya kaldırarak ve yeni tarama (imaj) “raster” veya vektör geometrileri ekleyerek tarama (imaj) “raster” görüntülerinin nasıl güncelleneceğini gösterecektir.

Bu Bölümdeki Konular

Bu alıştırmada, bir imajı (resmi) çiziminize yerleştirme ve konumlandırma konusunda size rehberlik etmesi için, Yerleştirme Sihirbazını “Insertion Wizard”  kullanmayı öğreneceksiniz.

Bu alıştırmada, taranmış imajları (resimleri)  temizlemek ve görüntüdeki tarama kusurlarını silmek için, Benek giderme aracını kullanmayı öğreneceksiniz.

Bu alıştırmada, taranmış bir imajın (resmin) okunabilirliğini artırmak için Terse Çevir “Invert” ve Aynalama “Mirror” yardımcı programlarını kullanmayı öğreneceksiniz.

Bu alıştırmada, taranmış iki renkli “bitonal” çizimlerdeki kusurları düzeltmek için, REM İşlemleri “REM Operations“ araçlarını kullanmayı öğreneceksiniz.

Bu alıştırmada, taranmış iki renkli “bitonal” çizimlerdeki kusurları düzeltmek için, rötuş araçlarını kullanmayı öğreneceksiniz.

Bu alıştırmada, eğriltilmiş veya eğrilmiş imajları (resimleri) düzeltmek için, imaj resim çerçevesi üzerinde Deskew aracını kullanmayı öğreneceksiniz.

Bu alıştırmada, taranmış bir çizimin bozuk bir imajını (resmini) düzeltmek için, Kauçuk Levha’yı kullanmayı öğreneceksiniz.

Bu alıştırmada, haritalardaki çarpıklıkları ve ızgara yapısına sahip taranmış çizimleri düzeltmek için kauçuk levha çizmeyi öğreneceksiniz.

Bu alıştırmada, tarama (imaj) “raster” çizgilerini iyileştirmek için iki renkli “bitonal” filtreleri kullanmayı ve görüntüdeki istenmeyen noktaları gidermek için, tarama (imaj) “raster” düzenleme araçlarını kullanmayı öğreneceksiniz.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.