1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

SOLID Komutu

Sekil-1

TARAMAHATCH” komutu AutoCAD’deki en kolay, en az can sıkıcı olan komutlardan bir tanesidir.

Fakat size küçük araçlarıyla yardımcı olabilen birkaç farklı komut da vardır – örneğin, sadece basit küçük bir katı dolgu tarama yaratmak istediğiniz zaman, canınızı sıkan bazı hata mesajları ile karşılaşabilirsiniz. Bununla birlikte,  tüm bu hata mesajları sorununu tarama sınırını net olarak tanımlayarak veya bazen çok sıkıntılı olabileceğine emin olduğum tarama alanı içerisinde nokta tıklayarak aşmak zorunda kalabilirsiniz! Bu durumlarda ben genellikle SOLID komutunu kullanıyorum.

SOLID komutunu kullanarak üç veya dört nokta tıklarsınız ve katı dolgu tarama “solid hatch” hemen yaratılır. Bu basit şekillerin içerisine tarama kolayca tarama yapmak için, harika bir yol olup; gerçekten son derece hızlı, kesin ve sorunsuzdur.

Tıklama sırası bir çember çevresindeymiş gibi tıklama yapmak yerine Z harfini oluşturacak şekilde tıklama yapmayı tercih etmek önemlidir. (Aşağıdaki şekilde kırmızı okları takip edebilirsiniz.) Bu tıklama yöntemini alışkanlık haline getirmenizi de şiddetle tavsiye ediyorum.

Sekil-2

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Altlıklar “Underlay” Hakkında

Revit’te koordinasyon ve inşaat için farklı kotlardaki bileşenlerin ilişkisini anlamanız gerektiğinde Altlıklar “Underlays” yararlıdırlar. Video: …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.