Saha Araştırma “Survey” Noktası Tanımlama

Revit modeliniz için gerçek dünyadan bir içerik sağlamak için saha araştırma noktasını belirleyin.

Şayet ir harita mühendisiyle veya topografla çalışıyorsanız, saha araştırma noktası için kullanılacak saha koordinatlarını isteyin.

Diğer modelleri o anki geçerli (aktif) Revit modelinize içe aktardığınızda veya bağladığınızda, modeller hizalama için bu saha araştırma noktasını kullanabilir.

Saha Araştırma “Survey” Noktasını Tanımlama

Site plan görünüşünü veya onu görüntüleyen başka bir görünüşü açın.

Başlangıçta, proje taban noktası [  ] ile saha araştırma “survey” noktası [ ] aynı konumda bulunur ve şöyle görünürler:

Saha araştırma “Survey” noktasını seçmek için, imleci sembolün üzerine getirin ve araç ipucuna veya durum çubuğuna bakın. Şayet durum çubuğunda Saha: Proje Temel Noktası “Site: Project Base Point“ yazıyorsa, Saha: Saha araştırma Noktası “Site: Survey Point“ yazana kadar Tab tuşuna basın. Saha araştırma “Survey” noktasını seçmek için tıklayın.

Kırpma durumunu belirtmek için saha araştırma “survey” noktasının yanında bir ataş [ ] simgesi görüntülenir. Saha araştırma “Survey” noktası kırpılmış [ ] veya kırpılmamış [ ] olabilir.

Şayet saha araştırma “survey” noktası kırpılmış[ ] durumdaysa, kırpılmamış [ ] duruma getirmek için simgeye tıklayın.

Saha araştırma “Survey” noktasını istediğiniz yere sürükleyin.

Alternatif olarak, çizim alanında Özellikler “Properties” paletindeki Saha araştırma noktası “Survey point” alanını kullanarak, K/G “N/S” (kuzey yönü), D/B “E/ W” (doğu yönü) ve Kot “Elevation” için değerleri girin.

Çizim alanında, saha araştırma “survey” noktasını kırpmak için, tekrar [  ] simgesine tıklayın.

İsteğe bağlı: Saha araştırma “Survey” noktasının yanlışlıkla hareket etmesini önlemek için, Düzenleme “Modify” panelindeki Sabitle “Pin” [  ] simgesine tıklayarak saha araştırma “survey” noktasını yerine sabitleyin.

Saha araştırma “Survey” noktasını sabitlemek, Gerçek Kuzeyi Döndür “Rotate True North”, Koordinatlar Elde et “Acquire Coordinates” ve Koordinatları Belirle “Specify Coordinates” araçlarını devre dışı bırakır.

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Paralel Çizim Çizgilerini Kullanarak Eğimli Yüzey Yaratma

Çizim modunda, eğimli bir yüzey oluşturmak için, paralel sınır çizgilerinin özelliklerini belirleyebilirsiniz. Bu yöntemi, aşağıdaki …

Bir cevap yazın

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.