1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Revitte Raporlama Parametreleri Hakkında

Revitte Parametreler

Bir raporlama parametresi, değerinin aile modelindeki belirli bir boyut tarafından yönlendirildiği bir parametre tipidir.

Raporlama parametreleri, geometrik bir koşuldan bir değer çıkarır ve bunu, verileri bir formüle veya programlanabilir bir parametre olarak raporlamak için, kullanır.

  • Uzunluk “Length”, yarıçap “Radius”, açı “angle” ve yay uzunluğu “arc length“ raporlama parametreleri olarak mevcuttur. (Yay uzunluğu yalnızca bir raporlama parametresi olarak etiketlenebilir).

Not: Alan “Area”, raporlama parametresi olarak kullanılamaz.

  • Raporlama parametreleri, bir aile, perde panelleri veya bir kapı veya pencere çerçevesi için bir duvarın genişliği gibi yerleştirilmiş aile örneklerinden gelen bağlamsal bilgilere dayalı olarak güncellenen harici referanslar tarafından yönlendirildiğinde yararlıdır.
  • Geometrinin bireysel aile örneği yerleşiminin belirli koşullarına bağlı olduğu harici referans durumları için raporlama parametresi, boyut değerinin aile parametresinde kaydedilmesine ve raporlanmasına izin verir.
  • Bir raporlama parametresi, bir formülde yalnızca boyut referansları ailedeki (seviyeler, perde paneli sınır referans düzlemleri gibi) öğelere ev sahipliği yapacaksa kullanılabilir. Şayet boyutun referanslarından herhangi biri aile geometrisiyle ilgiliyse, boyut bir raporlama parametresiyle etiketlenebilir ancak bu parametre formüllerde kullanılamaz.

Paylaşılan bir proje parametresi oluşturduğunuzda, bunu Parametre Özellikleri “Parameter Properties” iletişim kutusunda bir raporlama parametresi olarak belirtebilirsiniz.

Örneğin, aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi bir perde panelindeki dört uzunluk ve dört açı boyutu için raporlama parametreleri oluşturabilirsiniz.

Ardından perde panelini bir projeye modele göre yerleştirdikten sonra, burada gösterildiği gibi bir panel seçebilir ve ardından örnek özelliklerinde raporlama parametrelerini görüntüleyebilirsiniz.

Not: Raporlama parametrelerinin kullanımı perde panellerle sınırlı değildir. Örneğin, kapı ve pencere ailelerini yeniden oluşturmak için, raporlama parametrelerini kullanabilirsiniz.

Raporlama parametrelerini oluşturduktan sonra, verileri raporlamak için bir program da oluşturabilirsiniz.

Burada gösterilen program, tüm perde duvar panelleri için dört açı ve dört uzunluk boyutu parametresini bildirir.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.