1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Revitte Proje Görünüşlerinde Referans Kot (Datum) Görünürlüğü Hakkında

revitte referanslar

3 boyutlu (3B) “3D” model referans kot (datum) uzantılarını yeniden boyutlandırdığınızda, hangi görünüşte görünür olacaklarını kontrol edebilirsiniz.

   Video: Referans Kot (Datum) Görünürlüklerini Kontrol Etme (İngilizce)

Şayet referans kot (datum) düzlemleri görünüş düzlemiyle kesişmiyorsa, görünüşte görünmezler.

Not: Bir görünüş, görünüşün kırpma bölgesinin dışında kalırsa görüntülenmez. Şayet referans kot (datum), 2 boyutlu 2B “2D” uzantıları gösterecek şekilde ayarlanmışsa ve sonrasında kırpma bölgesini etkinleştirerek görünüşten kırpılırsa, referans kotun (datum) konumu ve uzunluğu hatırlanmaz. Bu nedenle, (görünüşteki her şeyi görüntülenir hale getiren) kırpma bölgesi görünüşte devre dışı bırakıldığında, referans kot (datum) tekrar görünür hale gelir, ancak orijinal 2 boyutlu 2B “2D” uzantılar yerine 3 boyutlu 3B “3D” uzantılarını görüntüler.

Aşağıdaki şekilde görünen örnekte, en üst kot çizgisi kesit görünüşünde görünmemektedir, çünkü model 3 boyutlu 3B “3D” uzantı çizgiyle kesişmemektedir.

Aşağıdaki şekilde görünen bir sonraki örnekte ızgara, yalnızca ilk 2 plan görünüşünde görülebilir. Çünkü bu modelin 3 boyutlu 3B “3D” uzantıları üçüncü kot çizgisiyle kesişmemektedir.

Bir görünüş düzlemiyle kesişen ancak görünümde görüntülenmeyen bir referans kot (datum) görebilirsiniz. Şayet bu referans kotu (datum) seçerseniz, bir sonraki şekilde gösterildiği gibi, referans kotun (datum) görünüşüne özgü uzantısının görünüş düzlemiyle kesiştiğini ancak model uzantılarıyla kesişmediğini göreceksiniz. Şekildeki açık daire, kesiti kesmeyen 3 boyutlu 3B “3D” model uzantısını göstermektedir. İçi dolu daire ise, kesiti kesen 2 boyut 2B “2D” uzantısını göstermektedir. Sonuç olarak, Kot-3 “Level-3” kesit görünüşünde gösterilmeyecektir.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.