1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Revitte Plan Görünüşleri Hakkında

Plan Görünüşleri

Revit’te İki boyutlu 2B “2D” bir görünüşte, bir kat planını, yansıtılmış bir tavan planını veya yapısal planı görüntüleyin.

Kat Planı Görünüşleri

Kat planı görünüşü, yeni bir mimari projede varsayılan görünüş olup; çoğu proje en az bir kat planı içerir. Projenize yeni katlar eklediğinizde kat planı görünümleri otomatik olarak oluşturulur.

Yansıtılmış Tavan Planı Görünüşleri

Çoğu proje en az bir yansıtılmış tavan planı görünüşü içermekte olup; yansıtılmış tavan planı görünüşleri, projenize yeni kotlar eklediğinizde otomatik olarak oluşturulur.

Yapısal Plan Görünüşleri

Yapısal plan görünüşü, yapısal bir şablon kullanarak yeni bir projeye başladığınızda varsayılan görünüm olup; çoğu proje en az bir yapısal plan içerir. Projenize yeni kotlar eklediğinizde yeni yapısal plan görünüşleri otomatik olarak oluşturulur. Birden çok yapısal plan görünüş türü oluşturabilirsiniz.

Mühendisler planları farklı ülkelerde farklı yönelimlerde görürler. Revit, Yapısal Planlar için Görünüş Yönü “View Direction” tipi parametresiyle bu varyasyonu sağlar.

Bir proje içinde birden çok görünüş yönüne izin vermek için, Görünüş Yönü “View Direction” parametresini her yapısal plan görünüşü için farklı şekilde ayarlayın. Tipik olarak, Temel Görünüşleri yapısal zeminleri, duvar temellerini ve temelleri göstermek için aşağıya bakış yönündedir. Yapısal zeminler tarafından engellenmemiş yapısal çerçeve elemanlarının bir görünüşü için Çerçeveleme Görünüşleri görüntülenebilir.

revitte Perspektif görüntüleme yönü

 

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.