1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Revitte Perspektif Görünüş Oluşturma (Video)

3boyutlu 3B Görünüşler

Revit’te perspektif görünüşe bir kamera yerleştirebilir ve görüş derinliğini, sınırını ve kamera açısını ayarlayarlayabilirsiniz. Aşağıdaki video şunları göstermektedir:

  1. Model görünüşünü çerçevelemek için bir kamera yerleştirme
  2. Kamerayı konumlandırma ve hedef noktayı belirleme
  3. Görünüşün perspektifini değiştirmek için, kırpma sınırını ayarlayama
  4. Boyut Kırpma “Size Crop“ aracını kullanarak görünüş boyutunu kontrol etme
  5. Proje Tarayıcısı “Project Browser“ paletinde, perspektif görünüşü bulma

Not: Bu video Revit’in 2011 sürümü kullanılarak kaydedilmiştir. Daha yeni bir yazılım sürümü kullanırken, işlevsellik ve kullanıcı arayüzünde farklılıklar görebilirsiniz.

Video Oynat (İngilizce)

Videonun Transcripti

Sunum ve sıvama “render” amaçları için perspektif 3 boyutlu 3B “3D” görünüşler oluşturabilirsiniz. Bina modelinin perspektifini çerçevelemek ve görünüşünü oluşturmak için, bir kamera yerleştirin. Kamerayı konumlandırmak için, tıklayın ve hedef noktayı belirlemek için tekrar tıklayın. Mavi renkli üçgenin içerdiği nesneler görünüşe dahil edilecektir. Bu üçgen, perspektif görünüş için kırpma sınırını temsil eder.

 

Perspektif görünüş açılır ve görünüşün istenen sınır ve derinliğe sahip olup olmadığını görebilirsiniz. Görüş alanını ayarlamak için, kırpma sınırı kontrollerini kullanın. Kamera Göz Yüksekliği “Camera Eye Elevation“ ve Hedef Yüksekliği “Target Elevation“ değerlerini değiştirerek, görünüşün perspektifliğini değiştirebilirsiniz.

Kırpma sınırı seçiliyken, bir sayfaya yazdırıldığında veya br pafta üzerine yerleştirildiğinde görünüşün boyutunu kontrol etmek için, Boyut Kırpma “Size Crop“ aracını kullanın. Yeni perspektif görünüş Proje Tarayıcısı “Project Browser“ paletinde 3B Görünüşler “3D Views“ altında listelenir.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Perspektif 3B “3D” Görünüş Oluşturma

Revit’te Perspektif “Perspective“ seçeneği, bir 3 boyutlu 3B “3D” görünüşün ortografik yerine perspektif olarak görüntülenip …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.