1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Revitte Perspektif 3B “3D” Görünüş Oluşturma

3boyutlu 3B Görünüşler

Revit’te Perspektif “Perspective“ seçeneği, bir 3 boyutlu 3B “3D” görünüşün ortografik yerine perspektif olarak görüntülenip görüntülenmeyeceğini denetler.

 Video: Perspektif Görünüm Oluşturun (İngilizce)

 Video: Kesilmemiş Perspektif Görünümlerle Çalışma (İngilizce)

Bir perspektif görünüm oluşturmak için:

  1. Bir plan, kesit veya cephe görünüşünü açın.
  2. Görünüş “View” sekmesi içerisinde > Oluştur “Create” panelinde 3B Görünüş “3D View” aşağı açılır menüsünden > Kamera “Camera” komutuna tıklayın.

Not: Şayet şeritteki Seçenekler “Options” çubuğundaki Perspektif “Perspective“ işaretleme kutusunun işaretini kaldırırsanız, oluşturulan görünüş perspektif bir görünüş değil ortografik bir 3 boyutlu 3B “3D” görünüş olur.

  1. Kamerayı yerleştirmek için, çizim alanına tıklayın.
  2. İmleci istenen hedefe sürükleyin ve yerleştirmek için, tekrar tıklayın.

Revit, perspektif bir 3 boyutlu 3B “3D” görünüş oluşturur ve görünüşe (3B Görünüş1, 3B Görünüş2) gibi bir isim atar. Görünüşü yeniden adlandırmak için Proje Tarayıcısı “Project Browser” paletinde görünüşün isimine sağ tıklayın ve Yeniden İsimlendir “Rename” seçeneğini seçin.

Not: Mevcut görünüşlerde, Projeksiyon “Perspective“ modunu belirlemek için, Görüntü Kübü “ViewCube” simgesine sağ tıklayabilir ve açılan kısa yol menüsünden Perspektif’ “Perspective” seçeneğini seçebilirsiniz.

Not: Paylaşılan bir projede kullanıldığında, 3B Görünüş “3D View” komutu her kullanıcı için varsayılan bir 3 boyutlu 3B “3D” görünüş oluşturur. Bu görünüşe atanan isim {3B – kullanıcı adı} “{3D – username}” şeklindedir.

Bir 3 boyutlu 3B “3D” görünüşün görüntülenebilir kısmını sınırlamak için, bir kesit kutusu “section box” kullanabilirsiniz.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Ortografik 3B “3D Görünüş Oluşturma

Revit’te ortografik 3B “3D” görünüşler, bina modelini, kameranın uzaklığından bağımsız olarak tüm bileşenlerin aynı boyutta …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.