1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Revitte Nesne Stilleri için Alt Kategoriler Hakkında

Revitte Nesne Stilleri

Bir model öğeleri kategorisindeki ayrık geometrinin görünürlüğünü ve grafiklerini kontrol etmek için, alt kategoriler “subcategories“ aracını kullanın.

Bir kategori içindeki bir ailenin bölümlerinin görünürlüğünü ve grafiklerini kontrol etmek için, bir nesne stilinin alt kategorilerini kullanabilirsiniz. Örneğin, bir alt kategori, bir cephe görünümünde bir kapı salınımının görünürlüğünü kontrol eder. Aşağıdaki şekilde görüldüğü üzere, Cephe Salınımı “Elevation Swing” alt kategorisi, kırmızı renkli çizgi kullanması için baskın kılınmıştır.

Bir modelde veya bir ailede alt kategoriler oluşturabilirsiniz. Geometri bir alt kategoriye atanır, böylece geometrinin görünürlüğü ve grafikleri alt kategori kullanılarak kontrol edilebilir.

Genellikle bir bileşen ailesinde alt kategoriler oluşturursunuz. Aileyi bir modele yüklediğinizde, alt kategori modele eklenir. Aynı kategoriden (Kapılar kategorisi gibi) birden çok aileyi yüklerken, sözdiziminde küçük farklılıklar olan birden çok alt kategoriyi önlemek için bileşen aileleri arasında alt kategorileri koordine edin.

Yerinde bir öğe oluşturduğunuzda, doğrudan bir modelde alt kategoriler oluşturabilirsiniz.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Görüş Aralığını Kullanma (Video)

Revit’te bir modeldeki öğeleri düzgün şekilde görüntülemek için, Görüş Aralığının “View Range“ düzlemlerini ayarlayın. Bu …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.