1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Revitte Modele Referans Cephe Yerleştirme

Cephe Görünüşleri 

Revit’te mevcut isimler listesinden bir referans görünüş etiketi seçebilir veya daha sonra düzenleyebileceğiniz boş yeni bir görünüş oluşturabilirsiniz. Bunun için:

  1. Bir plan veya açıklama görünüşü açın.
  2. Görünüş “View” sekmesi içerisinde > Oluşturma “Create” panelindeki > Cephe “Elevation” aşağı açılır menüsünden > Cephe “Elevation” [ ] komut simgesine tıklayın.
  3. Referans “Reference“ panelinde, Referans Diğer Görünüşü “Reference Other View“ seçeneğini seçin.
  4. Aşağı açılır listeden bir referans görünümü seçin. (Görünüş isimlerinin genişletilmiş listesi için, referans görünüm ismini hızlı bir şekilde bulmak için, Arama “Search“ alanına anahtar sözcükler girmek yararlı olabilir.)

Şayet referans verilecek mevcut bir görünüş yoksa, menüden <Yeni Taslak Görünüşü> “<New Drafting View>” öğesini seçebilirsiniz. Bu, Proje Tarayıcısı “Project Browser” paletinde Taslak Görünüşleri “Drafting Views” kısmına eklenen boş bir taslak görünüş oluşturur. Bu görünüşün Varsayılan adı Cephe <kot adı> “Elevation of <level name>” şeklindedir. Bu görünüşü gerektiği gibi düzenleyebilir ve yeniden isimlendirebilirsiniz.

Not: Şayet menü listesinden bir görünüş sayfadaysa, detay numarası ve çalışma sayfası numarası görünüşün yanında görüntülenir. Örneğin, şayet bir taslak görünüşü seçerseniz ve bu bir paftadaysa, adı Taslak Görünüşü: Taslak 1 (1 / A101) “Drafting View: Drafting 1 (1/A101)” olarak görüntülenir. Burada parantez içindeki değerler detay numarasını ve pafta numarasını temsil eder.

  1. İmleci çizim alanına getirin ve referans cepheyi yerleştirmek için tıklayın.

Referans cephe, aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi, varsayılan referans etiketi ile çizim alanında görüntülenecektir.

Etiket metnini değiştirmek için, referans cephe sembolünü seçin ve Özellikler “Properties“ paletinde Tipi Düzenle “Edit Type“ [  ] komut simgesine tıklayın. Referans Etiket tipi “Reference Label type” parametresini düzenleyin ve OK düğmesine tıklayın.

  1. İsteğe bağlı olarak, cephe sembolünü seçin ve ek referans cepheleri oluşturmak istediğiniz yerlere onay işaretleri ekleyin.

Bir onay kutusunu seçtiğinizde, Görünüşü Referans olarak Seç “Select View to Reference“ iletişim kutusu açılır. Referans verilecek görünüşü seçin ve OK düğmesine tıklayın.

Not: Referans oluşturulduktan sonra cephede referans verilen görünüşü değiştirmek için, referans cephe sembolünü seçin ve şeritteki Referans “Reference“ panelindeki aşağı açılır listeden bir referans görünüş ismi seçin.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.