1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Revitte Mimari Kolonlara Birleştirilmiş Kompozit Duvarlar Hakkında

Revit’te Bir duvarın kompozit yapısı, duvarı kolona birleştirdiğinizde kolonlara uzanır.

Kompozit duvarlar ve mimari kolonlar birbirine bitişik veya üst üste yerleştirildiğinde, öğeler otomatik olarak birleştirilir. Birleştirildikten sonra, duvarın çekirdek sınırları içinde tanımlanan duvar katmanları, kolonun geometrisini doldurmak için genişler. Çekirdeğin dışındaki katmanlar etrafına sarılır ve kolon elemanının kenarını takip eder. Görünüşün detay düzeyi kaba “coarse” olarak ayarlandığında, birleştirilen kolon, birleştirilen duvarın kaba ölçekli dolgu modelini alacaktır.

Aşağıdaki örnekler, bağlantılı mimari kolonların farklı temsillerini göstermektedir. İlk örnekte detay düzeyi iyi “fine” veya orta “medium” dır. Çekirdek katman , kolonun kenarını saran göbeğin dışındaki katmanlarla  tanımlanır ve bunları belirtir. Çekirdek katmanın yalnızca çekirdek katmanla örtüşen veya duvarın dışına uzanan kolon geometrisini doldurduğuna dikkat edin.

Aşağıdaki örnekte, kaba “coarse” detay seviyesi gösterilmektedir.

Aşağıdaki örnekte, kaba “coarse” detay seviyesi görüntülenir ve kaba ölçekli Dolgu rengi “Coarse ccale Fill color“ özelliği, birleştirilen duvar türü için belirlenir.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.