1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Revitte Kısıtlar “Constraint” Hakkında

Revit Kısıtlar "Constraints"

Video: Kısıtlamaları Anlama (İngilizce)

Kısıtlar “Constraint”, ölçülerden bağımsız olarak işlev görebilen, görüntüde olmayan özel öğelerdir. Kısıt “Constraint” elemanları, referanslarının görülebilir olduğu tüm görünüşlerde mavi renkli kesikli çizgiler olarak görünür; ölçüler ise, görünüşe özgüdür. Ölçülerden bağımsız olarak kısıtları “constraint” değiştirebilir ve silebilir veya ölçüleri sildiğinizde ölçülere tanımlanmış olan kısıtları “constraint” kaldırabilirsiniz.

REVİT programında, elemanlar aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok şekilde referans verebilirler:

  • (Kilitli hizalamalar ve ölçüler gibi) Açık kısıtlar “constraint”: Tanımlanan ilişkilerin sürdürülmesini garanti ederler. Çakışmalar hatalara neden olur ve çözülmesi gerekir.
  • (Kilitlenmeyen ölçüler ve hizalamalar gibi) Çakışma kısıtları “constraint”: Genellikle bir çakışma meydana gelmedikçe korunur, bu durumda bu kısıtlar “constraint” önceden bildirilmeksizin kaldırılabilirler.
  • (bir çatıya tutturulmuş bir duvar veya bir köşede birleştirilmiş 2 duvar gibi) Örtülü kısıtlar “constraint”: Bu kısıtlar “constraint” da bir çatışma meydana gelmedikçe korunurlar.

Bu açık ve örtülü kısıtlar, her öğenin diğerini bilmesini gerektirir. Yani, her bir öğe diğer öğeye başvurmalıdır.

Kısıtlar “Constraint” ve Çalışma Setleri

Kısıtlar “Constraint”, kısıtladıkları öğelerin çalışma kümelerine aittir. Bir kısıt “constraint” eklemek için, kısıt “constraint” tarafından taşınabilen tüm öğelerin çalışma setleri düzenlenebilir özelliğe sahip olmalıdır.

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.