Revitte Kısıtlar “Constraint” Hakkında

Revitte Kısıtlar “Constraint” Hakkında

Video: Kısıtlamaları Anlama (İngilizce)

Kurs Sağlayıcı: Organization

Revit Kısıtlar "Constraints"

Video: Kısıtlamaları Anlama (İngilizce)

Kısıtlar “Constraint”, ölçülerden bağımsız olarak işlev görebilen, görüntüde olmayan özel öğelerdir. Kısıt “Constraint” elemanları, referanslarının görülebilir olduğu tüm görünüşlerde mavi renkli kesikli çizgiler olarak görünür; ölçüler ise, görünüşe özgüdür. Ölçülerden bağımsız olarak kısıtları “constraint” değiştirebilir ve silebilir veya ölçüleri sildiğinizde ölçülere tanımlanmış olan kısıtları “constraint” kaldırabilirsiniz.

REVİT programında, elemanlar aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok şekilde referans verebilirler:

  • (Kilitli hizalamalar ve ölçüler gibi) Açık kısıtlar “constraint”: Tanımlanan ilişkilerin sürdürülmesini garanti ederler. Çakışmalar hatalara neden olur ve çözülmesi gerekir.
  • (Kilitlenmeyen ölçüler ve hizalamalar gibi) Çakışma kısıtları “constraint”: Genellikle bir çakışma meydana gelmedikçe korunur, bu durumda bu kısıtlar “constraint” önceden bildirilmeksizin kaldırılabilirler.
  • (bir çatıya tutturulmuş bir duvar veya bir köşede birleştirilmiş 2 duvar gibi) Örtülü kısıtlar “constraint”: Bu kısıtlar “constraint” da bir çatışma meydana gelmedikçe korunurlar.

Bu açık ve örtülü kısıtlar, her öğenin diğerini bilmesini gerektirir. Yani, her bir öğe diğer öğeye başvurmalıdır.

Kısıtlar “Constraint” ve Çalışma Setleri

Kısıtlar “Constraint”, kısıtladıkları öğelerin çalışma kümelerine aittir. Bir kısıt “constraint” eklemek için, kısıt “constraint” tarafından taşınabilen tüm öğelerin çalışma setleri düzenlenebilir özelliğe sahip olmalıdır.

 

Revitte Kısıtlar “Constraint” Hakkında

Video: Kısıtlamaları Anlama (İngilizce)

Kurs Sağlayıcı: Organization

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Bir Kompozit Yapının Katmanına Bir Fonksiyon Uygulama Hakkında

Kompozit yapılarda her katmana belirli bir fonksiyon atayabilirsiniz. Böylece katman karşılık gelen fonksiyonel katmana bağlanabilirsiniz. …

Bir cevap yazın

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.