1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988
Revit 2021 programında bir kesit etiketinin görünür olması için, kırpma bölgesi ve görüntüleme aralığı kesişmelidir.

Revitte Kesit Etiketi Görünürlüğü Hakkında

Kesit Görünüşleri

Revit’te bir kesit etiketinin görünür olması için, kırpma bölgesi ve görüntüleme aralığı kesişmelidir.

Kesit etiketi, kırpma bölgesinin görünüş aralığıyla kesişmesi şartıyla plan, cephe ve diğer kesit görünüşlerinde görülebilir. Örneğin, şayet kesit görünüşünün kırpma bölgesini, plan görünüşünün görünüş aralığıyla kesişmeyecek şekilde yeniden boyutlandırırsanız, kesit sembolü plan görünüşünde görünmez.

İpucu: Kesit örneğinin parametresi Daha Az detaylı Ölçeklerde Gizle “Hide at Scales Coarser Than” olarak ayarlandığında, kesitlerin diğer görünüşlerde gösterildiği veya gizlendiği bir ölçek oluşturur. Örneğin, bir kesit etiketi 1/4 ”= 1’0” den daha az detaylı ölçeklerde gizlenebilir.

Kesit sembolleri, kırpma sınırları kapalı olsa bile cephe görünüşlerinde görüntülenebilir. Şayet kesit çizgisi cephe görünüşünün klip düzlemiyle kesişirse kesit cephe görünüşünde görüntülenir. Cephe klip düzleminin konumunu görüntülemek ve değiştirmek için, bir plan görünüşünde cephe sembolünün ok ucunu seçin; kırpma düzlemi, üzerinde sürükleme kontrolleriyle birlikte görünür. Kırpma düzlemini, artık kesit çizgisiyle kesişmeyecek şekilde yeniden boyutlandırırsanız, kesit cephe görünümünde görünmez.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.