1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Revitte Kesit Başlığı Ailesi Oluşturma

Kesit Görünüşleri

Revit’te kesit başı sembolünüze çizim ve pafta numaraları ekleyebilirsiniz.

Aşağıdaki prosedür, bir kesit başı ailesi oluşturmak için, genel bir prosedürdür. Adımlarınız tasarım amacına göre farklılık gösterebilir.

  1. Dosya “File” sekmesi içerisinde > Yeni “New” altında > Açıklama Sembolü “Annotation Symbol“ komutuna tıklayın.
  2. Açılan Aç “Open” iletişim kutusunda, Şablonlar “Templates” klasöründen Section Head.rft isimli şablon dosyasını seçin ve Aç “Open” düğmesine tıklayın.
  3. Kesit başlığı “Section Head“ şablonu önceden tanımlanmış bir başlık içerir. Farklı bir tane oluşturmak için, bu başlığı kullanabilir veya Oluştur “Create” sekmesi içerisinde > Detay “Detail” panelindeki > Çizgi “Line“ [ ] komut simgesine tıklayabilirsiniz.
  4. Şayet isterseniz, Metin “Text” panelindeki > Yazı “Text“ [ ] komut simgesine tıklayarak kesit başı sembolüne metin ekleyebilirsiniz.
  5. (İsteğe bağlı) Çalışma sayfası numarasını, görünüş adını veya diğer parametreleri içeren bir etiket eklemek için, (Etiket “Label“ [ ] komut simgesine tıklayın ve etiketi yerleştirmek için, çizim alanında istediğiniz yere tıklayın.
  6. Etiketi Düzenle “Edit Label“ iletişim kutusunda, istenen parametreleri kullanarak bir etiket oluşturun ve çizim alanında nasıl görüntülendiğini görmek için, OK düğmesine tıklayın.
  7. Hızlı Erişim araç çubuğundaki Kaydet “Save” [  ] komut simgesine tıklayın. Revit bir RFA uzantılı dosyayı kaydedecektir.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Perspektif 3B “3D” Görünüş Oluşturma

Revit’te Perspektif “Perspective“ seçeneği, bir 3 boyutlu 3B “3D” görünüşün ortografik yerine perspektif olarak görüntülenip …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.