1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Revitte Kesit Başı Aileleri Hakkında

Kesit Görünüşleri

Revit’te yeni bir kesit başı ailesi oluşturarak bir projeye birden fazla sembol ekleyebilirsiniz.

Kesit Başı “Section Head“ ailesi, kesit çizgisinin sonunda görüntülenen sembolü oluşturur. Revit, varsayılan bir sembol belirler, ancak farklı kesitleri tanımlamak için, kendi sembollerinizi kullanmak isteyebilirsiniz. Kesit başlıkları için bir aile belirlediğinizde, projeniz birden fazla sembol içerebilir.

Bir kesit başlığı ailesi oluştururken, kesit başı sembolünü tanımlarsınız. Oluşturduğunuz kesit başı sembolü, bakış yönünü göstermelidir. Bir ok başı çizerek bir bakış yönü ayarlarsınız. Sembol ayrıca gerekirse görüntüleme yönünü tersine çevirmek için, bir dizi çift oklu ayna kontrolü içermelidir.

İpucu: 2 dikey referans düzleminin kesişimi, sembolün başlangıç noktasını temsil eder. Başlangıç noktası, sembolün kesit çizgisine eklendiği noktadır. Çizgileri buna göre çizin.

Sembol için ayarlayabileceğiniz 2 parametre vardır: Çizim Numarası “Drawing Number” ve Pafta Numarası “Sheet Number“. Bunları bir Etiket Metni “Tag Text“ yerleştirerek ayarlayabilirsiniz. Çizim Numarası “Drawing Number”, bir sayfadaki görünüşün numarasıdır. Sayfa Numarası “Sheet Number“, teknik resim çalışma sayfasının numarasıdır. Şayet bu parametreleri bir sembole eklerseniz, bir projeye kesit görünüşünü eklediğinizde otomatik olarak doldurulurlar.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Kesit Başlığı Ailesi Oluşturma

Revit’te kesit başı sembolünüze çizim ve pafta numaraları ekleyebilirsiniz. Aşağıdaki prosedür, bir kesit başı ailesi …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.