1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Revitte Kesilmemiş Perspektif Görünüşlerle Çalışma (Video)

3boyutlu 3B Görünüşler

Revit’te modelle tek bir görünüşte daha kolay çalışmak için, perspektif görünüşün kırpılmasını kaldırabilirsiniz. Bu video şunları göstermektedir:

  1. Perspektif görünüşte kırpmayı kapatma.
  2. Perspektif görünüşte düzenlemeler yapma.
  3. Perspektif görünüşü bir sayfaya yerleştirme.

Not: Bu video Revit’in 2019 sürümü kullanılarak kaydedilmiştir. Daha yeni bir yazılım sürümü kullanırken, işlevsellik ve kullanıcı ara yüzünde farklılıklar görebilirsiniz.

Videoyu Oynat (İngilizce)

Videonun Transcripti

Bir modelin perspektif görünüşünü oluşturmak için, görünüşe bir kamera yerleştirirsiniz. Varsayılan olarak, kamera görünüşü kırpılmış bir perspektiftir. Gezinme denetimlerini kullanabilirsiniz, ancak model öğeleri görünüşün kırpma kenarında kesilir. Kırpma bölgesini görünüşten kaldırmak için, Özellikler “Properties” paletinde Görünüşü Kırp “Crop View” işaretleme kutusunun işaretini kaldırın veya ekranın sağ alt tarafındaki Görünüş Kontrol “View Control“ çubuğu’ndaki geçiş düğmesini kullanın. Kırpma bölgesi olmadan görünüşte daha özgürce gezinebilirsiniz. Kesilmemiş bir perspektif görünümde, diğer görünüşlere başvurmanıza gerek kalmadan öğeleri düzenleyebilirsiniz. Ayrıca modele yeni öğeler de ekleyebilirsiniz; fakat bir sayfaya kırpılmamış bir görünüş yerleştiremezsiniz. Kırpma bölgesi önce açılmalıdır, yoksa bir kağıda yerleştirdiğinizde açılacaktır. Görünüşü bir sayfaya yerleştirdikten sonra, görünüşün kırpılmasını değiştirebilir ve ardından kırpma bölgesinin görünürlüğünü gizleyebilirsiniz. Bu strateji, sayfada kırpılmamış bir perspektif görünüşü verecektir. Modelleme sürecini kolaylaştırmak için, kırpılmamış perspektif görünüşleri kullanın. Böylece modelleme sırasında diğer görünüşlere başvurmanıza gerek kalmaz.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Perspektif 3B “3D” Görünüş Oluşturma

Revit’te Perspektif “Perspective“ seçeneği, bir 3 boyutlu 3B “3D” görünüşün ortografik yerine perspektif olarak görüntülenip …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.