1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Revitte Görünürlük ve Grafik Ekran İletişim Kutusu Hakkında

Revitte Görünürlük ve Grafik Ekran İletişim Kutusu

Görünürlük ve grafik gösterim için çoğu geçersiz kılma Görünürlük/Grafikler iletişim kutusunda yapılır. İstisna, bireysel öğe geçersiz kılmaları içindir; bunlar View-Specific Element Graphics iletişim kutusunda yapılır.

Görünürlük / Grafikler iletişim kutusundan, zaten bir kategoriye uygulanmış geçersiz kılmaları görüntüleyebilirsiniz. Bir kategorinin grafik görüntüsü geçersiz kılındıysa, hücre grafiğin bir önizlemesini görüntüler. Bir kategoriye herhangi bir geçersiz kılma yapılmadıysa, hücre boştur ve öğe, Nesne Stilleri iletişim kutusunda belirtildiği gibi görüntülenir.

Örnek

Aşağıdaki resimde, Kolonlar “Columns” kategorisi projeksiyon/yüzey çizgileri ve desenleri için geçersiz kılmalara sahiptir.

Belirli Amaçlar için Görünümler Oluşturma

Görünüşe göre eleman görünürlüğünü ve grafik gösterimini kontrol edebildiğiniz için, belirli amaçlar için görünüşler oluşturabilirsiniz.

Bazı olasılıklar şunları içerir:

  • Mobilya Düzeni — Mobilyaları, aydınlatma tavan planında yarı tonda gösterebilirsiniz.
  • Fıskiye Düzeni — Yangın söndürme sprinklerini yarı tonlu bir tavan planında belirgin bir şekilde gösterebilirsiniz.
  • Mobilya Planı — Mobilyaları ve ilgili sembolleri oda isimleri ve numaralarıyla birlikte yarı tonlu bir kat planı üzerinde belirgin bir şekilde gösterebilirsiniz.
  • Ekipman Planı — Endüstriyel mutfak düzeninde olduğu gibi: belirgin bir şekilde gösterilen zemine monte edilmiş ekipmanları, alternatif bir çizgi kalınlığı ile gösterilen duvara monte ekipman ve yarım tonlu bir güç planında üçüncü bir çizgi kalınlığı ile gösterilen (davlumbazlar) gibi tavan ekipmanlarını farklı farklı çizgi kalınlıkları ile gösterebilirsiniz.
  • Yangın Güvenliği Planı — Derecelendirmeleri ayırt edebilmeniz için yarım tonlu bir kat planında 1 saatlik, 2 saatlik ve diğer yangına dayanıklı muhafazaları gösterebilirsiniz. Üstten çıkış işaretleri ve fıskiyeler tek renkte görünebilir ve duvara monte alarm cihazları ve yangın söndürücüler başka bir renkte görünebilirler.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.