1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Revitte Cephe Görünüşleri Hakkında

Revit’te dört varsayılan şablon yönünden veya belirlediğiniz diğer yönlerden bir modelin dış veya iç cephe perspektiflerini görebilirsiniz.

Cephe görünüşleri, Revit’teki varsayılan şablonun bir parçasıdır. Varsayılan şablonla bir proje oluşturduğunuzda, (Kuzey “North”, Güney “South”, Doğu “East” ve Batı “West” olmak üzere) 4 cephe görünüşü projeye dahil edilir. Kot çizgileri çizdiğiniz cephe görünüşlerindedir. Çizdiğiniz her kot çizgisi için karşılık gelen bir plan görünüşü oluşturulur.

Örnek

İlave dış cephe görünüşleri ve iç cephe görünüşleri oluşturabilirsiniz. İç cephe görünüşleri, iç duvarların ayrıntılı görüntülerini ve duvarın özelliklerinin nasıl inşa edilmesi gerektiğini gösterir. Bir iç cephede gösterilebilecek cephe örnekleri, mutfakların ve banyoların iç cephe görünüşleridir.

Örnek

Cephe Etiketleri

Cepheleri bir cephe etiketi ile belirlersiniz. İmleçle sürüklediğinizde etiket  duvarlara yapışır. Etiket için farklı özellikler ayarlayabilirsiniz.

Cephe görünüşü ok ucu, cephe görünüşünün kırpma bölgesinin plan görünüşünün görüş aralığıyla kesişmesi koşuluyla, bir plan görünüşünde görülebilir. Şayet cephenin kırpma bölgesini görünüş aralığıyla kesişmeyecek şekilde yeniden boyutlandırırsanız, ok başı plan görünüşünde görünmez.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.