Revit’te Çalışma Düzlemleriyle İlişkili Öğeler Hakkında

Revit Eleman Düzenleme

Çalışma düzlemi tabanlı bir aile veya kot tabanlı olmayan bir öğe (barındırılan bir öğe), bir çalışma düzlemi ile ilişkilendirilir.

Çalışma düzlemi ilişkilendirmesi, bir öğenin ana taşıyıcı elemanı taşındığında nasıl hareket edeceğini denetler. Bir öğe oluşturulduğunda, görünüşün çalışma düzlemini devralır; görünüşün çalışma düzleminde sonradan yapılan değişiklikler o öğeyi etkilemez.

Revit Çalışma Düzlemleri

Geometrinin doğru hareket edebilmesi için, geometriyi bir çalışma düzlemiyle ilişkilendirmek önemlidir. Örneğin, bir öğeyi çalışma düzlemi aracılığıyla ana taşıyıcı elemanı ile ilişkilendirirsiniz. Ana taşıyıcı eleman taşındığında, öğe de hareket eder.

Çoğu öğe, öğenin geçerli çalışma düzlemini tanımlayan Çalışma Düzlemi “Work Plane“ isimli salt okunur bir parametreye sahiptir. Bu özelliği Özellikler “Properties” paletinde görüntüleyebilirsiniz. Bir öğenin ilişkili olduğu çalışma düzlemini değiştirebilir veya bir öğeyi çalışma düzleminden ayırabilirsiniz.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Sınır Çizgisi Özellikleri ile Eğim Hakkında

Sınır çizgilerinin özelliklerini değiştirerek eğimli bir yüzey oluşturabilirsiniz. Bu yöntemi aşağıdaki öğeler için kullanabilirsiniz: Çatılar …

Bir cevap yazın

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.