1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Revit’te Çalışma Düzlemi Izgarasını Değiştirme

 

Bir çalışma düzlemi kullanırken, çalışma düzlemi ızgarasının aralığını değiştirebilir, ızgarayı yeniden boyutlandırabilir ve ızgarayı döndürebilirsiniz.

Çalışma düzlemi ızgarasını değiştirmek için:

  1. Gerekirse, çalışma düzlemini görüntülemek için, Göster “Show” [  ] komut simgesine tıklayın.
  • Mimari “Architecture “ sekmesi içerisinde > Çalışma Düzlemi “Work Plane“ panelinde > Göster “Show” [ Göster “Show” komut simgesi ] komut simgesi.
  • Yapı “Structure“ sekmesi içerisinde > Çalışma Düzlemi “Work Plane“ panelinde > Göster “Show” [ Göster “Show” komut simgesi ] komut simgesi.
  • Sistemler “Systems“ sekmesi içerisinde > Çalışma Düzlemi “Work Plane“ panelinde > Göster “Show” [ Göster “Show” komut simgesi ] komut simgesi.
  • Aile Düzenleyicisinde “Family Editor”, Yarat “Create “ sekmesi içerisinde > Çalışma Düzlemi “Work Plane“ panelinde > Göster “Show” [ Göster “Show” komut simgesi ] komut simgesi.
  1. Çalışma düzlemini seçin.

Not: Seçmek için çalışma düzleminin kenarına tıklayın.

  1. Aşağıdakilerden herhangi birini yapın:
  • Izgara aralığını değiştirin: Şeritteki Seçenekler “Options” çubuğunda, ızgara çizgileri arasında istenen mesafeyi belirtmek için, Aralık “Spacing“ öğesine bir değer girin.
  • Izgarayı yeniden boyutlandırın ve taşıyın: Izgarayı taşımak için, ızgara kenarını sürükleyin. Izgarayı yeniden boyutlandırmak için tutamaçları sürükleyin.

  • Izgarayı döndürün: Düzenleme | Çalışma Düzlemi Izgarası “Modify | Work Plane Grid” sekmesi içerisinde > Düzenleme “Modify“ panelinde > Döndür “Rotate” [    ] komut simgesine tıklayın ve ızgarayı döndürün. Tüm talimatlar için, Elemanları Döndürme konusuna bakın.

 

Izgarayı Döndürme Hakkında

 

Bir çalışma düzlemi ızgarasını döndürdüğünüzde, yeni yön bileşenlerin yerleşimini etkiler ve bu duvarlar ve çizgiler için, dikdörtgen çizme seçeneğini etkilenir. Örneğin, çalışma düzlemi ızgarasını döndürüp bir bileşen yerleştirirseniz, bileşen çalışma düzlemi ızgarasıyla aynı açıya yönlendirilir. Dikdörtgen seçeneğiyle bir duvar zinciri oluşturursanız, bunları yalnızca çalışma düzlemi ızgarası yönünde oluşturabilirsiniz.

User Rating: Be the first one !

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.