1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Revitte Bir Kapsam Kutusu “Scope Box” İçin Görünüşlerin Görünür Özelliğini Ayarlama

revit kapsam kutuları

Görünüşlerde Görünür “Views Visible“ özelliği, cephe görünüşleri de dahil olmak üzere çeşitli görünüşlerde kapsam kutularının “scope box” görüntülenmesini ayarlar. Bunun için:

  1. Kapsam kutusunu “Scope box” görebileceğiniz bir görünüş açın.
  2. Kapsam kutusunu “Scope box” seçin.
  3. Özellikler “Properties“ paletinde, Görünüşlerde Görünür “Views Visible“ öğesi için Düzenle “Edit” düğmesini tıklayın.

Kapsam Kutusu Görünüşlerde Görünürlük “Scope Box Views Visible” iletişim kutusu, projedeki tüm görünüş tiplerini ve görünüş isimlerini listeler ve kapsam kutusunun “scope box” hangi görünüşlerde görünür olduğunu gösterir. REVİT, oluşturduğunuz ve daha sonra uzantılarını değiştirdiğinizde kapsam kutusunun “scope box”  görünürlüğünü de hesaplar. Otomatik Görünürlük “Automatic Visibility“ sütunu, kapsamın otomatik olarak görülebildiği görünüşleri gösterir. Kapsam kutusu “Scope box” harici cephelerde otomatik olarak görünmez; ancak bu davranışı baskın kılabilirsiniz.

  1. Uygun görünüş satırını (örneğin, Güney Cephesi “South Elevation”) bulun ve bu görünüşün değerini Baskın Kılma “Override” sütununda bulun. Metin kutusunu tıklayın ve listeden Görünür “Visible“ seçeneğini seçin.
  2. OK düğmesine tıklayın.

Kapsam kutusu “Scope box” artık bu görünüşte görülebilir hale gelecektir.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.