1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Revitte Bir Bölge Planı “Plan Region” Oluşturma

Plan Görünüşleri

Revit’te plan görünüşünün geri kalanı için kullanılan kesme düzleminden farklı bir yükseklikte bir kesme düzlemi tanımlamak için, bir Bölge Planı “Plan Region“ kullanabilirsiniz. Bir bir Bölge Planı “Plan Region“ oluşturmak için:

  1. Bir plan görünüşü açın.
  2. Görünüş “View” sekmesi içerisinde > Oluştur “Create“ panelinde > Plan Görünüşleri “Plan Views “ aşağı açılır listesinden > Bölge Planı “Plan Region“ [ ] komut simgesine tıklayın.
  3. Çizgiler, dikdörtgenler veya çokgenler kullanarak kapalı bir döngü çizin.
  4. Özellikler “Properties“ paletinde, Görünüş Aralığı “View Range“ öğesi için Düzenle “Edit” düğmesine tıklayın.
  5. Açılan Görünüş Aralığı “View Range“ iletişim kutusunda, Birincil aralığı “Primary Range” ve Görünüş derinliğini “View depth“ belirleyin.

Not:

  • Şayet Kesme Düzlemi “Cut Plane“ değeri Üst Görünüşün Kotu “Parent View’s Level” olarak belirtilirse, tüm klip düzlemlerini (Üst “Top”, Alt “Bottom”, Kesme “Cut” ve Görünüş Derinliği “View Depth”) tanımlamak için, kullanılan kot, tüm plan görünüşüyle aynıdır.
  • Ofset “Offset” değerlerinin birbirine göre anlamlı olması gerekir. Örneğin, Üst ofset “Top offset”, Kesme düzlemi ofsetinden “Cut plane offset“ daha düşük olamaz ve Kesme düzlemi ofseti “Cut plane offset“, Alt ofsetten “Bottom offset” daha düşük olamaz.
  1. Görünüş Aralığı “View Range“ iletişim kutusundan çıkmak için, OK düğmesine tıklayın.
  2. Şeritteki Mod “Mode” panelinde Düzenleme Modunu Bitir “Finish Edit Mode” [  ] komut simgesine tıklayın.

Bir Bölge Planının “Plan Region“ şeklini düzenlemek için, çizim moduna girmenize gerek yoktur. Bölge Planının “Plan Region“ her bir sınır çizgisi, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi bir şekil düzenleme tutamacıdır. Şekil tutamacını seçin ve boyutunu değiştirmek için, sürükleyin.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.