1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Revitte Açıklama Görünüşleri Hakkında

Revit’te bir modelin belirli bir parçasının büyütülmüş görüntüsüne daha yakından bakabilirsiniz.

Bir plana, kesite, detaya veya cephe görünüşüne açıklama görünüşü ekleyebilirsiniz. Bu görünüşlerde, açıklama etiketi, açıklama görünüşüne bağlanır. Bilgi görünümü, üst görünümün bir bölümünün büyütülmüş bir versiyonunu gösterir ve yapı modelinin o kısmı hakkında daha fazla bilgi veya ayrıntı sağlar.

Bir plana, kesite, ayrıntıya veya cephe görünüşüne bir açıklama görünüşü ekleyebilirsiniz. Açıklamanın balonunu bir görünüşte çizdiğinizde, Revit bir açıklama görünüşü oluşturur. Daha sonra, yapı modelinin o bölümü hakkında daha fazla bilgi sağlamak için, açıklama görünüşüne ayrıntılar ekleyebilirsiniz.

Bir görünüşe açıklama görünüşü eklemek için, projeye bir açıklama görünüşü başlığı yüklenmelidir. Açıklama başlığı, açıklama etiketinin bir parçasıdır.

Bir açıklama görünüşünün çizildiği görünüş, açıklama görünüşü görünüşünün üst öğesidir. Üst görünüş silinirse, açıklama metni de silinir.

Örnek: Üst görünüşteki etiketlerden erişilen açıklama görünüşleri

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Perspektif 3B “3D” Görünüş Oluşturma

Revit’te Perspektif “Perspective“ seçeneği, bir 3 boyutlu 3B “3D” görünüşün ortografik yerine perspektif olarak görüntülenip …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.