1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Revitte Açıklama “Callout” Tipleri Hakkında

Açıklama Görünüşleri

Revit’te bir modelin çeşitli parçaları hakkında ilave detay veya alternatif görünüşler sağlayabilirsiniz.

Bunun için, Revit’te referans açıklamaları, detay bilgileri oluşturabilir ve bu bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Referans Açıklamaları “Callout”

Tek bir açıklama görünümüne başvurmak için farklı görünümlerde birden çok belirtme çizgisi etiketi kullanın.

Detay Açıklamaları “Callout”

Yapı modelinin bir parçası hakkında ayrıntılar vermek istediğinizde bir detay açıklaması kullanın. Detay açıklaması, üst görünüşe göre daha ayrıntılı bilgi sağlar. Detay açıklamasına ayrıntılar ve ek ilave açıklamalar ekleyebilirsiniz. Bu ayrıntılar, üst görünüşte görüntülenmez.

Bir görünüşe detay açıklaması eklediğinizde, Revit bir detay görünüşü oluşturur. Detay görünüşü, Proje Tarayıcısı “Detail Views “ paletinde Görünüşler (tümü) “Views (all)” altında > Detay Görünüşleri “Detail Views“ altında görüntülenir.

Görünüş Açıklamaları “Callout”

Üst görünüşün bir bölümü hakkında daha fazla veya farklı bilgi sağlamak istediğinizde bir görünüş açıklaması kullanın.

Örneğin, bir banyodaki armatürlerin daha ayrıntılı bir düzenini göstermek için, bir görünüş açıklaması kullanabilirsiniz.

Bir görünüşe bir görünüş açıklaması eklediğinizde, Revit ana görünüşle aynı görünüş tipine sahip bir görünüş oluşturur.

Örnek

  • Bir kat planı görünüşüne bir açıklama “callout” etiketi eklerseniz, açıklama görünüşü de bir kat planı görünüşüdür ve Proje Tarayıcısı “Detail Views“ paletinde Görünüşler (tümü) “Views (all)” altında > Kat Planları “Floor Plans“ altında görüntülenir.
  • Yapısal plan görünüşüne bir açıklsma “callout” etiketi eklerseniz, açıklama görünüşü de bir yapısal plan görünüşüdür ve Proje Proje Tarayıcısı “Detail Views“ paletinde Görünüşler (tümü) “Views (all)” altında > Yapısal Planlar “Structural Plans“ altında görüntülenir.

Görünüş açıklaması, üst görünüşüyle aynı yetenekleri sunar. Örneğin, altlık olarak kullanmak üzere başka bir görünüş belirtebilir, bir renk şeması atayabilir ve bir görünüş aralığı belirleyebilirsiniz. Bu parametreleri belirlemek için, görünüş açıklamasının özelliklerini kullanın.

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Perspektif 3B “3D” Görünüş Oluşturma

Revit’te Perspektif “Perspective“ seçeneği, bir 3 boyutlu 3B “3D” görünüşün ortografik yerine perspektif olarak görüntülenip …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.