1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Revitte Açıklama “Callout” Etiketleri Hakkında

Açıklama Görünüşleri

Revit’te bir açıklama etiketi, bir üst görünüşteki bir açıklamanın konumunu işaretleyen bir ek açıklama öğesidir.

  • Açıklama başlığının şeklini ve içerdiği bilgileri tanımlamak üzere bir açıklama “callout” başlığı ailesi oluşturmak için Aile Düzenleyicisini “Family Editor“ kullanın.
  • Bir projede, kullanılacak açıklama “callout” başlığı ailesini ve açıklama “callout” balonunun köşelerinin yarıçapını belirtmek için, bir açıklama “callout” etiketi oluşturun.
  • Belirtme balonunun açıklama başlığını ve köşe yarıçapını tanımlamak için, Yönetim “Manage” sekmesi içerisinde >Ayarlar “Settings“ panelinde > Ek Ayarlar “Additional Settings“ aşağı açılır menüsünü tıklayın ve Belirtme Etiketlerini “Callout Tags“ seçin.

Açıklama “Callout” etiketi aşağıdaki bölümlerden oluşur:

  • Açıklama balonu: Açıklama alanını tanımlamak için, üst görünüşün bir kısmının etrafına çizilen çizgidir.
  • Kılavuz çizgisi: Açıklama “Callout” başlığını açıklama balonuna bağlayan çizgidir.
  • Referans etiketi: Yalnızca referans açıklamaları içindir. Açıklama hakkında bilgi sağlamak için, açıklamanın etiketinde görüntülenen metindir.
  •  Açıklama başlığı: Açıklamayı tanımlayan bir sembol olup; açıklamayı “callout” bir sayfaya yerleştirdiğinizde, açıklama “callout” başlığı varsayılan olarak karşılık gelen detay ve sayfa numarasını görüntüler.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Perspektif 3B “3D” Görünüş Oluşturma

Revit’te Perspektif “Perspective“ seçeneği, bir 3 boyutlu 3B “3D” görünüşün ortografik yerine perspektif olarak görüntülenip …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.