Proje Şablonları

Yeni modeller için proje şablonlarını başlangıç ​​noktası olarak kullanın. Ofis standartlarını uygulamak için, varsayılan şablonları kullanın veya özel şablonlar tanımlayın.

Aynen AutoCAD’de olduğu gibi REVIT  proje şablonu da görünüş “view” şablonlarını, yüklü aileleri “family”, (birimleri “units”, dolgu” fill” desenlerini, çizgi stillerini “line style”, çizgi kalınlıklarını “line weight”, görünüş ölçeklerini ve daha fazlası gibi) ön tanımlı ayarları ve istenirse geometri içerebilir.

Proje şablonları .RTE dosya uzantısını kullanır.

REVIT  programı bilgisayarınıza kurulduğunda, REVIT  farklı disiplinler ve inşaat proje türleri için çeşitli şablonlar sunar. Şablonlar aşağıdaki konumda saklanır:

% ALLUSERSPROFILE% \ Autodesk \ RVT 2020 \ Templates

Belirli ihtiyaçları karşılamak veya ofis standartlarına uyumu sağlamak için, özel şablonlar da oluşturabilirsiniz.

Bir model oluştururken, disiplininizi ve amacınızı en iyi yansıtan şablonu seçin. Şablonların listesi Yeni Proje iletişim kutusunda mevcuttur. Bu liste, REVIT  programı varsayılan şablonlarını ve özel şablonlarınızı içerir.

Bu Bölümdeki Konular

Özel bir proje şablonunu birkaç yöntem kullanarak yaratabilirsiniz.

Bir proje şablonu oluşturduktan sonra, bu şablonu Yeni Proje “New Project“ iletişim kutusunda görüntülenen listeye ekleyebilirsiniz. Sonra bir model oluştururken, listeden bu şablonu seçebilirsiniz.

Projeler boyunca tutarlılığı korumak için, proje şablonu ayarlarını tanımlayabilirsiniz.

Proje şablonları, yeni modeller için bir başlangıç ​​ortamı ve standartları sağlar. Özel proje şablonları oluştururken bu önerileri ve kuralları dikkate alın.

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Kompozit Yapıda Katmanları Düzenleme

Revit’te kompozit yapıdaki katmanların fonksiyonlarını, malzemesini ve kalınlığını belirleyebilirsiniz.  Video: Bileşik Yapıları Düzenleme (İngilizce) Kompozit …

Bir cevap yazın

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.