1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Proje Şablon Ayarları

Projeleriniz arasında tutarlılığı korumak için, proje şablonu ayarlarını tanımlayın.

Proje Bilgisi “Project Information”: Projenin adı, proje numarası, müşteri adı ve benzeri gibi bilgileri içerir.

Proje Ayarları “Project Settings” : Örneğin, bileşenler ve çizgiler için çizgi stillerini, malzemeler için dolgu desenlerini, proje birimlerini, model görünümleri için sabitleme artışlarını gibi özellikleri önceden tanımlayabilirsiniz.

Görünüş ŞablonlarıView Templates” : Ofis standartlarına uyumu sağlamak ve inşaat belge kümelerinde tutarlılığı sağlamak için, görünüş şablonlarını kullanın.

Aileler “Families” : Bunlar sistem ailelerini ve yüklü aileleri içerir. Bir proje için gerektiği şekilde sistem ailelerini (örneğin duvarları) değiştirebilir veya çoğaltabilirsiniz. Aileleri, örneğin sık kullanılan aileleri, özel aileleri ve başlık bloklarını da yükleyebilirsiniz.

Proje Görünüşleri “Project Views” : Plan görünüşleri, kotlar, çizelgeler, açıklamalar, sayfalar gibi revit varlıklarını  önceden tanımlayabilirsiniz.

Görünürlük/Grafik Ayarları “Visibility/Graphics Settings” : Nesne Stilleri iletişim kutusunda, proje için görünürlük ve grafik ayarları belirtilmiştir. Şayet gerekirse, görünümlere göre bu ayarları geçersiz kılabilirsiniz.

Yazdırma AyarlarıPrint Settings” : Yazıcıları ve baskı ayarlarını önceden tanımlayabilirsiniz.

Proje Parametreleri ve Paylaşılan ParametrelerProject & Shared Parameter” : Proje parametrelerini önceden tanımlayabilir ve paylaşılan bir parametre dosyası yaratabilirsiniz.

Not: Paftaları proje şablonlarına dahil edemezsiniz.

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.