Proje Fazları (Aşamaları) Hakkında

Yenileme ve restorasyon gibi birçok proje, her biri projenin yaşamında ayrı bir dönemi temsil eden aşamalar halinde ilerler.

Video: Faz (Aşama) Durumu (İngilizce

REVİT programı, görünüşlerin veya öğelerin oluşturulduğu veya yıkıldığı fazı (aşamayı) izler. Bina modeli bilgi akışını kontrol etmek için, görünüşlere ve çizelgelere faz filtreleri uygulayabilirsiniz. Bu, tüm çizelgelerle birlikte faza (aşamaya) özgü proje belgeleri oluşturmanıza olanak tanır.

Fazları (Aşamaları) çizelgelere uygulayabilirsiniz. Örneğin, büyük bir yenileme veya restorasyon projesinde, bir kapı çizelgesi genellikle projede oluşturulan tüm kapıları listeler. Yüzlerce kapıya sahip bir binada, yıkılacak kapıların yenileme sonrası kullanılacak kapılarla listelendiği için programın çalışması zorlaşabilir. Kapıların yarısının nihayetinde yıkıldığı bir çizelge çalışmak yerine, her birine uygun fazı uygulayarak bir yıkım öncesi çizelgesi ve bir yenileme sonrası çizelgesi oluşturabilirsiniz.

Aşağıdaki şekildeki görüntü, bir projenin farklı aşamalarındaki bir kat planını göstermektedir:

  • mevcut inşaat “existing construction”
  • yıkım “demolition”
  • yeni inşaat “new construction “
  • tamamlanmış “complete”

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Nesne Stilleri için Alt Kategoriler Hakkında

Bir model öğeleri kategorisindeki ayrık geometrinin görünürlüğünü ve grafiklerini kontrol etmek için, alt kategoriler “subcategories“ …

Bir cevap yazın

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.