Profilim adlı Yeni bir Kullanıcı Profili Oluşturma ve O anki Geçerli (Aktif) Profil Olarak Ayarlama

 

  1. AutoCAD uygulama penceresinde, Uygulama Menüsü düğmesini ve ardından Seçenekler “Options” komut düğmesini tıklayın (bkz. Şekil-1).

Şekil-1 Uygulama menüsünün genişletilmiş hali

  1. Seçenekler “Options“ iletişim kutusunda, Profiller “Profiles” sekmesinde, Listeye Ekle “Add to List“ düğmesine tıklayın (bkz. Şekil-2).

Şekil-2. Seçenekler “Options“ iletişim kutusunun Profiller “Profiles” sekmesi, kullanıcı profillerini yönetmek için kullanılır.

  1. Profil Ekle “Add Profile” iletişim kutusunda, Profil Adı “Profile Name“ metin kutusuna tıklayın ve Profilim yazın. (bkz. Şekil-3).

Şekil-3. Yeni bir kullanıcı profili oluşturma

  1. İsteğe bağlı olarak, Açıklama “Description” metin kutusuna bir açıklama girin.

Açıklama metin kutusuna girilen değer, AutoCAD kullanıcı arayüzünde hiçbir yerde görünmez, bu nedenle yalnızca bilgi amaçlıdır. Kullanıcı profilinin en son ne zaman güncellendiğini, belki de en son güncellendiğini veya hatta bir değişiklik günlüğünü işaret eden bir URL gibi bir şeyi izlemenin bir yolu olabilir.

  1. Yeni kullanıcı profilini oluşturmak için, Uygula & Kapat “Apply & Close “ düğmesine tıklayın.
  2. Seçenekler “Options“ iletişim kutusundaki Kullanılabilir Profiller “Available Profiles“ listesinde, Profilim adlı yeni kullanıcı profilini seçin ve geçerli kullanıcı profili olarak ayarlamak için, O anki geçerli (Aktif) Olarak Ayarla “Set Current” düğmesine tıklayın.

Bir kullanıcı profili, değişiklik yapmadan veya kullanıcı profilindeki ayarları AutoCAD ortamına uygulayabilmeniz için, O anki geçerli (Aktif) profil olarak ayarlanmış “Current profile” olmalıdır.

 

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Nesne Stilleri için Alt Kategoriler Hakkında

Bir model öğeleri kategorisindeki ayrık geometrinin görünürlüğünü ve grafiklerini kontrol etmek için, alt kategoriler “subcategories“ …

Bir cevap yazın

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.