Power Point’de Flash’de Grafikler Yaratmak için AutoCAD’i Kullanma

Vektör görüntü serme “underlaying” tanımı çizgiler, yönler veya mesafeler gibi vektörler olan görüntüdür. Programlar vektör görüntüleri tanımlamak için, denklemleri kullanırlar. Microsoft PowerPoint, Adobe Flash ve tabi ki de AutoCAD de dahil olmak üzere birçok program vektör görüntüler yaratırlar.

Vektörler harika bir avantaja sahiptirler—bunları büyüttüğünüz zaman, bunlar hiç bir zaman bozulmazlar; her zaman açık ve nettirler. Diğer taraftan, bir fotoğrafın inceliğini elde edemezsiniz. Vektörler çizelgeler ve diyagramlar için idealdirler.

WMF (Windows Metafile) biçimi bir vektör görüntü dosya biçimidir. AutoCAD’den  görüntüleri WMF biçiminde dışa aktarabilir ve bunları PowerPoint, Flash ve WMF görüntüleri kabul eden diğer programlara içe aktarabilirsiniz.

Çiziminizi dışa aktarmak için, EXPORT komutunu kullanın. Veriyi Dışa Aktar “Export Data” iletişim kutusunda, Dosya Tipleri “Files of Type” aşağı açılır listesini genişletin ve Metafile (*.wmf) dosya tipini seçin. Daha sonra dosyaya bir isim verin ve onu istediğiniz konuma kaydedin.

En harika olan şey nedir biliyor musunuz? görüntüyü bir program içerisine içe aktardığınız zaman, onun grup özelliğini çözebilirsiniz “ungroup”.Daha sonra, vektörü o programda düzenleyebileceğiniz nesnelere çevirirsiniz.

PowerPoint’de

  1. WMF dosyasını bir slaytın içine yerleştirmek için, Yerleştir “Insert” menüsü içinde >Resim özelliği “Picture feature” komutunu seçin.
  2. seçili görüntüye sağ tıklayın ve Grup “Group” (veya Gruplama “Grouping” menüsü içinde)> Grup çöz “Ungroup” komutunu seçin. Aşağıdaki resimdeki gibi bir mesaj göreceksiniz.

Sekil-1

  1. Evet “Yes” düğmesine tıklayın.
  2. Henüz işiniz bitmedi. Sağ tıklayın ve ikinci kez grup çözme “ungroup” yapın. Şimdi, çok daha fazla sayıda nesne göreceksiniz!

Sekil-2

  1. Görüntüyü çevreleyen büyük çerçeveyi hemen hemen her zaman silebilirsiniz.
  2. Artık nesneleri Power Point’de düzenleyebilirsiniz. Aşağıdaki şekilde ben çizgilerin kalınlıklarını arttırdım.

Sekil-3

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Bir Kompozit Yapının Katmanına Bir Fonksiyon Uygulama Hakkında

Kompozit yapılarda her katmana belirli bir fonksiyon atayabilirsiniz. Böylece katman karşılık gelen fonksiyonel katmana bağlanabilirsiniz. …

Bir cevap yazın

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.