1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Poligon Varlıklarını Tanıma

AutoCAD Map 3D araç seti, çokgen geometrisi ile coğrafi özellikler için tasarlanmış varlıklara “feature” sahiptir. Örneğin, aşağıdakilerden herhangi birini yapabilirsiniz:

  • Çokgen bir varlığın alanını bulmak için özel bir ifade kullanabilirsiniz.
  • Tek bir çokgen varlığı iki veya daha fazla yeni varlığa bölebilirsiniz.
  • İki veya daha fazla poligonu tek bir varlık olarak birleştirebilirsiniz.
  • Bölündükten veya birleştirdikten sonra çokgen varlıklarına özellikler atamak için kurallar oluşturabilirsiniz.

Bu derste, parsel çokgenleri için coğrafi verilere bağlanacak; bir parseli iki eşit olmayan yeni parsele bölüp; ortaya çıkan her parsel için Bölme/Birleştirme “Split/Merge” kurallarını kullanarak nitelikler atayacaksınız.

Değerlendirici verileri eklemek için, parsellere bir veri kaynağına eklersiniz. Birleştirilmiş verileri kendi yerel şemasının bir parçası olan bir veri deposu oluşturmak için, parsel katmanını dışa aktarırsınız.

Yeni veri deposuna bağlandığınızda, “ValueByArea” adlı bir özellik yaratırsınız. ValueByArea özelliği, birleştirilmiş veri deposunda kayıtlı alana bölünmüş her bir parselin son satış fiyatını temsil eden hesaplanmış bir özelliktir. Hesaplanan özelliğe başvuran bir ifadeye dayalı bir tema oluşturursunuz.

Sonunda haritanızı Autodesk Altyapı Harita Sunucusunda yayınlarsınız, böylece başkaları bunu bir web sitesinden görüntüleyebilir. Bu dersin ileriki günlerinde yayınlanacak olan alıştırmalarda kullanılan yeni şablonları destekleyen bir Autodesk Altyapı Harita Sunucusu 2013 için haklarınız olmalıdır. Yani alıştırmaları yapmak için, kullanıcı kimlik bilgileriniz ve Autodesk Altyapı Harita Sunucusuna yazma haklarınız olmalıdır.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.