1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

PICKSTYLE Sistem Değişkeni

Siteye yazmış olduğum son makaleme ilave olarak PICKSTYLE sistem değişkeninden de bahsetmenin faydalı olacağını düşünerek bu sistem değişkenini ile ilgili hızlı bir ipucu makalesi yazmayı uygun buldum.

Sekil-1

Bir grup seçildiği zaman işaretleme kutusu “seçilebilir” olarak değiştirilerek kullanılan Gruplar “Groups” iletişim kutusunun davranışından daha önceki bir makalemde bahsetmiştim. Bu işlem PICKSTYLE sistem değişkenine tekabül etmektedir. Yani şayet, iletişim kutlarından ziyade klavyeyi kullanmayı tercih eden kullanıcılardansanız, bu makaleyi daha dikkatli okumanızı tavsiye ederim.

Sekil-2

Bu sistem değişkenini bilmek; şayet grupları değiştirirken LISP kullanmayı tercih ediyorsanız, daha da faydalıdır. Örneğin, aşağıdaki gibi bir kodu LISP içerisinde kullanabilirsiniz:

(setvar “PICKSTYLE” 0) or (setvar “PICKSTYLE” 1)

Yukarıdaki satırdaki bu kod gerup seçim moduna geçiş yapmanızı sağlayacak ve grupları LISP yordamınız içinde nasıl istiyorsanız o şekilde kullanabileceksiniz.

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Perspektif 3B “3D” Görünüş Oluşturma

Revit’te Perspektif “Perspective“ seçeneği, bir 3 boyutlu 3B “3D” görünüşün ortografik yerine perspektif olarak görüntülenip …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.