Öğeleri Yerinde Kilitlemek için Pimleri “Pin” Kullanma

Bir modelleme öğesini yerine kilitlemek için, Sabitleme “Pin“ aracını kullanın. Bir modelleme öğesini sabitlediğinizde o öğe artık taşınamaz.

Şayet sabitlenmiş bir öğeyi silmeye çalışırsanız, REVİT öğenin sabitlendiğini belirten bir uyarı mesajı görüntüler.

Şayet bir bileşeni sabitlerseniz ve bileşen yakındaki öğelerle birlikte hareket edecek şekilde ayarlanmışsa veya yerleştirildiği kot yukarı veya aşağı taşınmışsa yine de hareket edebilir. Duvarlarla Çizgileri ve Bileşenleri Taşıma isimli makaleye bakınız.

Öğeleri sabitlemek için, aşağıdakilerden birini yapın:

  • Sabitlenecek öğeleri seçin ve ardından Düzenleme | <Eleman> “Modify | <Element>” sekmesi içerisinde > Düzenleme “Modify“ panelinde > Sabitle “Pin” [ ] komut simgesine tıklayın.
  • Düzenleme “Modify“ sekmesi içerisinde > Düzenleme “Modify“ panelinde > Sabitle “Pin” [ ] komut simgesine tıkladıktan sonra, sabitlenecek öğeleri seçin ve ardından Enter tuşuna basın.

REVİT, yerine sabitlendiğini göstermek için elemanın yanında bir raptiye kontrolü görüntüler. Elemanı taşımak veya silmek için önce raptiye kontrolünü tıklatarak elemanın kilidini açmalısınız. Elemanı kilitlemek için raptiyeyi tekrar tıklayın.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Katman Sarma Hakkında

Kompozit duvar katmanları, duvarın ek yerlerinde ve uç başlarında sarılabilir. Duvarın uçlarına sarılacak bileşik duvar …

Bir cevap yazın

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.