1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Öğeleri Taşıma “Move” Aracı ile Taşıma

Taşıma “Move“ aracı sürüklemeye benzer şekilde çalışır. Bununla birlikte, Seçenekler “Options“ çubuğunda ek işlevsellik araçları sunar ve daha hassas yerleşim sağlar.

Taşıma “Move“ Aracıyla Öğeleri taşımak için:

 1. Aşağıdakilerden birini yapın:
  • Taşınacak öğeleri seçin ve ardından Düzenleme | <Eleman> “Modify | <Element>” sekmesi içerisinde > Düzenleme “Modify” panelinde > (Taşı “Move” [ ] komut simgesine tıklayın.
  • Düzenleme “Modify“ sekmesi içerisinde > üzenleme “Modify” panelinde > (Taşı “Move” [ ] komut simgesine tıklayın. Ve taşınacak öğeleri seçtikten sonra, Enter tuşuna basın.
 2. Şeritteki Seçenekler “Options “ çubuğunda, istediğiniz seçenekleri tıklayın:
  • Sınırla “Constrain” : Öğeye, dik veya paralel çalışan vektörler boyunca elemanın hareketini kısıtlamak için Sınırla “Constrain” işaretleme kutusunu işaretleyin.
 3. Ayır “Disjoin”: Taşımadan önce seçim ve diğer öğeler arasındaki ilişkiyi kesmek için Ayır “Disjoin” işaretleme kutusunu işaretleyin. Bu seçenek, örneğin başka bir duvara birleştirilmiş olan bir duvarı taşımak istediğinizde kullanışlıdır. Ayır “Disjoin” seçeneğini, bir elemanın üzerine yerleştirilmiş bir öğeyi geçerli ana taşıyıcı elemandan yeni bir ana taşıyıcı elemana taşımak için de kullanabilirsiniz. Örneğin, bir pencereyi bir duvardan başka bir duvara taşıyabilirsiniz. Bu özellik en iyi, Sınırla “Constrain “işaretleme kutusunun işaretini temizlediğinizde işe yarar.

Not: Nesneleri Ayır “Disjoin” seçeneğiyle taşırken katyon kullanın. Böylece taşınan öğeye, taşıma işlemi sırasında yeni bir öğe kimliği atanır. Bu, örneğin (işaret değeri gibi) parametrelerinin ve kaldırılacak öğeyle ilgili ölçülerin sıfırlanmasına neden olur.

 1. Taşımak üzere bir başlangıç ​​noktası girmek için, bir kez tıklayın.
 2. Öğenin ön izleme “preview” görüntüsü görüntülenir.
 3. İmleci, öğenin hareket etmesini istediğiniz yönde hareket ettirin.
 4. İmleç atlama “snap” noktalarına yapışır. Öçüler kılavuz olarak görünür.
 5. Taşıma işlemini tamamlamak için, tekrar tıklayın veya daha fazla hassasiyet için öğeyi taşıma mesafesi için bir değer yazın ve Enter tuşuna basın.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.