1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

LAYERDLGMODE Sistem Değişkeni

Ben ekranı yatay kaydırma yapmaktan hoşlananlardan birisi değilim. Bu yüzden benim AutoCAD ekranımda tüm tabaka isimlerini ve tabakaların “layer” tüm özelliklerinin hepsini bir arada görebileyim diye tabaka “layer” iletişim kutusu tüm ekranı kaplar. Tabaka “Layer” iletişim kutusunun en yeni olan palet sürümünü palet bir yerlere gizlendiği yani bitişik durumda olduğu için bulamamam da bana hiç sürpriz olmadı. Ayrıca, paletin ekranın herhangi bir yerine yanaşık olması bu paletin sürekli olarak güncel olması anlamına da geliyor; yani sürekli güncel bilgilerle çalışıyorsunuz. Bu yüzden de bu paleti ekranda yanaşık durumda bulunması AutoCAD’e daha fazla yük yüklüyor. – ben de yapabildiğim her zaman, bu paleti Windows durum çubuğuna küçültüyorum.

 Sekil-1

Yani, şayet sizde benim gibi iletişim kutusunu eski görünümüne geri döndürmek istiyorsanız, LAYERDLGMODE sistem değişkeni değerini 0 (sıfır) olarak ayarlamanız gerekiyor. Bu sistem değişkeninin (LAYERDLGMODE sistem değişkeni) değerini 1 (bir) olarak ayarlama iletişim kutusunu aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi palet görünümünde görüntületiyor.

Sekil-2

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Görüş Aralığını Değiştirme

Revit’te plan görünüşlerinde bir nesnenin görünürlüğünü kontrol eden yatay düzlemleri oluşturabilir veya değiştirebilirsiniz. Bir plan …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.