1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Korkuluğun Yüksekliğini ve Eğimini Değiştirme

Korkuluğun küpeşte çizgilerinin yüksekliğini ve eğimini parça parça kontrol edebilirsiniz.

Örneğin, U-şekilli bir merdiven setinde, iç korkuluğu dış korkuluktan farklı bir yüksekliğe ayarlamak isteyebilirsiniz. Eğim ayarıyla, korkuluk parçasının merdivenlerin eğimini nasıl takip ettiğini kontrol edebilirsiniz. Segmentin bazı noktalarda düz veya diğer noktalarda eğimli olmasını isteyebilirsiniz. Tüm bu işlemler için:

  1. Korkuluğun bulunduğu plan görünüşü açın.
  2. Korkuluğu seçin ve Düzenle | Korkuluklar “Modify | Railings” sekmesi içerisinde > Mod “Mode” panelinde > Güzergahı Düzenle “Edit Path” [ ] komut simgesine tıklayın.
  3. Bir korkuluk çizim çizgisi seçin.
  4. Seçenekler “Options” çubuğunda, Yükseklik Düzeltmesinin “Height Correction” yükseklik ayarının korkuluğun tipiyle kontrol edildiğini belirten Tipe Göre “By Type“ olarak ayarlandığından emin olun.
  5. Yine Seçenekler “Options” çubuğunda, Yükseklik Düzeltme “Height Correction“ değeri için Özel “Custom” değerini seçin.
  6. Bu özelliğin hemen yanındaki metin kutusuna bir değer girin.
  7. Eğim için aşağıdaki değerlerden birini seçin:
  • Üzerinde bulunduğu Öğe tarafından “By Host”: Korkuluk bölümü üzerinde bulunduğu ana öğenin (örneğin, merdivenin veya rampanın) eğimini takip eder.

  • Düz “Flat” : Korkuluk parçası, üzerinde bulunduğu ana öğe eğimli olsa bile düz olur. Aşağıdaki şekilde görünen korkuluklara benzer korkuluklar için, yükseklik düzeltmesi kullanmanız veya merdivenlerin döndüğü korkuluklara bağlanmak için korkuluk birleştirmesini düzenlemeniz gerekebilir.

  • Eğimli “Sloped” : Korkuluk bölümü, bitişik bölümlerle kesintisiz bir bağlantı kuracak şekilde eğimlidir.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Açıklama Görünüşleri Hakkında

Revit’te bir modelin belirli bir parçasının büyütülmüş görüntüsüne daha yakından bakabilirsiniz. Bir plana, kesite, detaya …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.