Kavramsal Kitleyi Bir Projeye Yükleme

Bir aile oluşturmak veya değiştirmek için Aile Düzenleyicisinde “Family Editor“ çalıştıktan sonra, aileyi bir veya daha çok açık durumdaki projeye yükleyebilirsiniz.

Not: Aileyi yüklemek istediğiniz projeler açık olmalıdır.

Aile Düzenleyicisinde “Family Editor”, Yarat “Create” sekmesi içerisinde > Aile Düzenleyicisi “Family Editor“ panelinde >  Projeye Yükle “Load into Project” [  ] komut simgesine tıklayın. Aile açık kalacaktır.

Şayet o anda sadece tek bir proje açıksa, aile o projeye yüklenir ve proje çizim alanında görüntülenir.

İsteğe bağlı olarak, Yarat “Create” sekmesi içerisinde > Aile Düzenleyicisi “Family Editor“ panelinde >  Projeye Yükle ve Kapat “Load into Project and Close” [  ] komut simgesine tıklayabilirsiniz. Seçili projeye yüklendikten sonra kapanacak olan aileyi kaydetmenizi isteyen bir uyarı görüntülenecektir.

Her iki durumda da, o anda yalnızca tek bir proje açıksa, aile o projeye yüklenir.

Şayet o anda birden fazla proje açıksa, Projelere Yükle “Load into Projects“ iletişim kutusu görüntülenir. Aileyi alacak açık projeleri seçin ve OK düğmesine tıklayın.

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Filtreler Listesi

Revit’te çeşitli iletişim kutularında, kategorileri disipline göre filtrelemek için Filtre “Filter” listesini kullanabilirsiniz. Kategorilerini listelemek …

Bir cevap yazın

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.