1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Grupları Düzenleme Hakkında

Bir grup oluşturduktan veya yükledikten sonra, o grubu değiştirebilirsiniz. Grup Düzenleyicisini “Group Editor“ kullanarak proje (veya aile) içindeki bir grubu değiştirebilir veya grubu harici olarak düzenleyebilirsiniz.

Grup Düzenleyicisi “Group Editor“, proje görünüşünden öğeler eklemenize, görünüşe otomatik olarak gruba eklenen ilave öğeler yerleştirmenize, öğeleri kaldırmanıza, (model grupları için) ekli detay grupları oluşturmanıza ve grup özelliklerini görüntülemenize olanak tanır. Bir grubu Grup Düzenleyicisini “Group Editor“ kullanarak düzenlediğinizde, çizim alanının arka plan rengi değişir. Grup Düzenleyicisinden “Group Editor“ baskı aldığınızda arka plan rengi yok sayılır.

Bir grubu harici olarak düzenlediğinizde, grubu, açtığınız ortama bağlı olarak REVİT proje dosyası (RVT) veya REVİT aile dosyası (RFA) olarak açılır.

Bu Bölümdeki Konular

Bir grup seçip ardından Tip Seçicide “Type Selector“ farklı bir grup adı seçerek bir grubu diğeriyle değiştirebilirsiniz.

 

Bir gruba öğe eklemek veya gruptan öğe kaldırmak grubun çizimdeki tüm örneklerini etkiler.

Grubu oluşturan münferit elemanları düzenlemek için, eleman grubu çözülebilir.

Bir öğeyi grup örneğinden hariç tutabilir, böylece görünümde görünmez ve öğeyi grup örneğinden proje görünüşüne taşıyabilirsiniz.

Bir grubu harici olarak düzenledikten sonra, bir projeye veya aileye yükleyebilir veya yeniden kullanabilirsiniz.

Grubu yeniden isimlendirirken, grubun projedeki tüm örnekleri yeniden isimlendirilir.

Bir Ekli detay grubunun gösterilip gösterilmeyeceğini veya gizleneceğini kontrol etmek için, Ekli Detay Grubu Yerleştirme “Attached Detail Group Placement” iletişim kutusunu kullanırsınız.

Ölçüler veya etiket içermeyen ekli bir ayrıntı grubu bir model grubundan ayrılabilir.

Bir model grubu için Referans Kotu “Reference Level” ve Orijin Ofseti “Origin Level Offset” özelliklerini belirleyebilirsiniz.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.