Gruba Öğe Ekleme veya Kaldırma

Bir gruba öğe eklemek veya gruptan öğe kaldırmak grubun çizimdeki tüm örneklerini etkiler.

  1. Çizim alanında, değiştirilecek grubu seçin. Şayet değiştirilecek grup gömülü (başka bir grubun içinde eleman durumu) bir grupsa, grup vurgulanana kadar TAB tuşuna basın ve seçmek için tıklayın.
  2. Düzenleme | Model Grupları “Modify | Model Groups“ sekmesi veya Düzenleme | Ekli Detay Grupları “Modify | Attached Detail Groups“ sekmesi içerisinde > Grup “Group” panelinde > Grubu Düzenle “Edit Group” [ ] komut simgesine tıklayın.

Not: Seçeneklerde Gruplar için belirtilen çift tıklama eylemine bağlı olarak, gruba çift tıklamak da düzenleme moduna girebilir.

  1. Grubu Düzenleme “Edit Group” panelinde, gruba öğe eklemek için, Ekle “Add” [ ] düğmesine veya gruptan öğeleri kaldırmak için Kaldır “Remove” [  ] düğmesini tıklayın.
  2. Gruba eklenecek veya gruptan çıkarılacak öğeleri seçin.

Not: Şayet bir model grubuna (örneğin, bir pencere etiketi gibi) görünüşe özgü bir öğe eklerseniz, görünüşe özgü öğe model grubuna değil proje görünüşüne yerleştirilir.

  1. İşiniz bittiğinde şeritteki Bitir “Finish“ [  ]  düğmesine tıklayın.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Sınır Çizgisi Özellikleri ile Eğim Hakkında

Sınır çizgilerinin özelliklerini değiştirerek eğimli bir yüzey oluşturabilirsiniz. Bu yöntemi aşağıdaki öğeler için kullanabilirsiniz: Çatılar …

Bir cevap yazın

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.