Görünüş Özelliği Değiştirilemiyor

Bir görünüm özelliğini değiştirmek için Özellikler paletini kullanmak istiyorsunuz, ancak özellik gri renkte görüntüleniyor ve değiştirilemiyor.

Sorun: Özellik bir görünüm şablonu tarafından kontrol ediliyor olabilir.

Çözüm: Aşağıdakilerden birini yapın:

  • Atanmış olan görünüş şablonunu değiştirin: Özellikler “Properties“ paletinde, Şablonu Görüntüle “View Template” öğesini tıklayın. Görünüş Şablonunu Uygula “Apply View Template“ iletişim kutusunda, Özellikleri Görüntüle “View Properties” kısmında, hedef görünüş özelliğinin değerini değiştirin veya görünüş şablonunun artık bu özelliği denetlememesi için Dahil et “Include” işaretleme kutusunun işaretini kaldırın.

Önemli: Görünüş şablonundaki değişiklik, şablona bağlı olan diğer tüm görünüşleri etkiler.

  • Görünüşü şablondan ayırın: Özellikler “Properties“ paletinde, Şablonu Görüntüle “View Template“ öğesi için Yok “None” seçeneğini seçin.

Görünüş artık şablona bağlı olmayacaktır. Böylece görünüş geçerli özelliklerini korur; ancak şablonda gelecekte yapılacak değişiklikler görünüşü etkilemez.

  • Görünüşe yeni bir şablon atayın: Özellikler “Properties“ paletinde, Şablonu Görüntüle “View Template“ öğesi tıklayın. Görünüş Şablonunu Uygula “Apply View Template“ iletişim kutusunda, her bir görünüş için özelliği tanımlayabilmeniz için Hedef “Target” özelliğini istediğiniz gibi tanımlayan veya bu özelliği hiç tanımlamayan başka bir şablon seçin.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Kompozit Yapıda Katmanları Düzenleme

Revit’te kompozit yapıdaki katmanların fonksiyonlarını, malzemesini ve kalınlığını belirleyebilirsiniz.  Video: Bileşik Yapıları Düzenleme (İngilizce) Kompozit …

Bir cevap yazın

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.