Elemanları Şekil Tutamaçlarıyla Yeniden Boyutlandırma

Bir veya daha fazla öğeyi aynı anda yeniden boyutlandırmak için şekil tutamaçlarını kullanabilirsiniz.

Yeniden boyutlandırma hakkında daha fazla bilgi için, Öğeleri Yeniden Boyutlandırma ve Ölçekleme Hakkında isimli makaleye bakınız.

Şekil tutamaçlarını kullanarak öğeleri yeniden boyutlandırmak için:

  1. İmleci, yeniden boyutlandırılacak ilk öğenin üzerine getirin ve istenen tutamaç vurgulanana kadar TAB tuşuna basın. Seçmek için tıklayın.

Örneğin, bir duvarın uzunluğunu yeniden boyutlandırmak için imleci duvarın ucunun üzerine getirin, bu tutamacı vurgulamak için, TAB tuşuna basın ve seçmek için tıklayın.

  1. İmleci yeniden boyutlandırılacak bir sonraki öğenin üzerine getirin ve istenen tutamaç vurgulanana kadar TAB tuşuna basın. Seçmek için CTRL tuşuna basılı tutarak tıklayın.
  2. İstenen tüm elemanların tutamaçları seçilene kadar kalan elemanlar için 2. adımı tekrarlayın. Başka bir öğe seçmek için tıkladığınızda CTRL tuşuna basmayı unutmayın.

Not: (Diğer öğelerin seçimini kaldırmadan) seçili bir öğenin seçimini kaldırmak için, imleci seçilen öğenin üzerine getirin ve SHİFT tuşunu basılı tutarak öğeyi tıklayın.

  1. Seçilen öğelerden birinin tutamacını tıklayın ve yeniden boyutlandırmak için sürükleyin.

Seçilen diğer öğeler aynı anda yeniden boyutlandırılacaktır.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Katman Sarma Hakkında

Kompozit duvar katmanları, duvarın ek yerlerinde ve uç başlarında sarılabilir. Duvarın uçlarına sarılacak bileşik duvar …

Bir cevap yazın

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.